rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Świetlica środowiskowa w Kunowie
16-03-2017, 07:14:58 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 753 czytań · Drukuj
Świetlica środowiskowa w KunowieW Kunowie została otwarta świetlica środowiskowa w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Miejsce to będzie głównie służyło uczniom kunowskich szkół.
Otwarcie świetlicy, która będzie działała w strukturach Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kunowie, było sporym wydarzeniem. Na uroczystości obecni byli Anna Gromska- dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, władze gminy reprezentowane przez burmistrza Lecha Łodeja, wiceburmistrz Mariolę Grabowiecką, radni Rady Miejskiej obecnej i poprzedniej kadencji. W otwarciu świetlicy mieszczącej się w budynku strażnicy OSP, nie zabrakło gospodarzy obiektu: Władysława Ćwieka- prezes Zarządu Gminnego OSP w Kunowie i Waldemara Ćwikły- komendanta Zarządu Gminnego OSP w Kunowie.
- Dziękuję za zaangażowanie przy remoncie pomieszczeń. Taka świetlica jest bardzo potrzebna dla lokalnego środowiska. Wychodzimy na przeciw potrzebom i stąd taka inicjatywa. Jestem pewien, że to miejsce będzie doskonale służyło do lokalnej integracji i wsparcia uczniów- przyznał burmistrz Kunowa, Lech Łodej.
Kierownik nowej świetlicy- Katarzyna Orczyk przedstawiła zadania, jakie będzie miała do spełnienia.
- Świetlica Środowiskowa w Kunowie jest placówką wsparcia dziennego. Zajęcia w świetlicy będą skierowane do uczniów szkół z terenu naszej gminy. Będzie otwarta w godzinach od 10 do 18- powiedziała Katarzyna Orczyk.
Dzieci, które będą spędzały czas w świetlicy, mogą liczyć na pomoc w nauce, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień czy poprawę sprawności fizycznej. Zadaniem opiekunów świetlicy będzie także współpraca z rodzicami, ze szkołami, placówkami medycznymi, kuratorem sądowym, asystentem rodziny, pracownikiem socjalnym i innymi instytucjami pracującymi na rzecz dziecka i rodziny.
Podczas spotkania Julia Kutera uczennica Publicznego Gimnazjum w Kunowie oraz jej partner Sebastian Sitek wychowankowie Szkoły Tańca Respect dance zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.