rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Kolonia Inwalidzka z nową drogą
20-03-2017, 09:48:25 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 648 czytań · Drukuj
Kolonia Inwalidzka z nową drogąMieszkańcy Kolonii Inwalidzkiej mają powody do zadowolenia. Kilka dni temu zakończyła się modernizacja kolejnego odcinka drogi w ich miejscowości.
- Wykonany został 700-metrowy odcinek. Prace kosztowały 240 tys. zł, ale nie ukrywam, że dostaliśmy 100 tys. zł dofinansowania z Nadleśnictwa Ostrowiec- mówi burmistrz Kunowa Lech Łodej.
W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne oddanie do użytku nowej trasy. Mieszkańcy podziękowali władzom gminy za wysłuchanie ich wniosków i rozwiązanie problemu.
- Czekaliśmy bardzo długo. Owszem, na drodze był asfalt, ale w bardzo kiepskim stanie. Były ogromne dziury i jazda była niebezpieczna. Teraz asfalt jest położony aż do pętli autobusowej. Przez całą wieś mamy bardzo dobrą drogę, a droga to podstawa. Mamy inny świat- mówili mieszkańcy podczas tradycyjnego przecięcia wstęgi.
Finansowy udział w budowie drogi w Kolonii Inwalidzkiej miało ostrowieckie nadleśnictwo. Obecny na uroczystości nadleśniczy Adam Podsiało powiedział, że nie przypadkowo gmina dostała dofinansowanie.
- Lasy Państwowe partycypują w inwestycjach z samorządami ze względy na to, że samochody wywożące drewno niszczą drogi. Jest to negatywnie odbierane na wsiach. Właśnie tą drogą odbywa się wywóz drewna z naszego nadleśnictwa. Stąd taka inicjatywa. W ubiegłym roku dofinansowaliśmy remont w gminie Bałtów- mówił nadleśniczy Adam Podsiadło.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.