rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Waśniów dostał pieniądze na służbę zdrowia
20-03-2017, 09:50:58 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 178 czytań · Drukuj
Waśniów dostał pieniądze na służbę zdrowiaWójt Krzysztof Gajewski podpisał preumowę na dofinansowanie rozbudowy i modernizacji ośrodków zdrowia w Waśniowie i Garbaczu. Gmina ma przyznane blisko 1,5 mln zł na unowocześnienie gminnych placówek służby zdrowia.
- W ramach konkursu dotyczącego podstawowej opieki zdrowotnej z województwa świętokrzyskiego wyłoniono 12 projektów, w tym 2 z gminy Waśniów, którym zostanie udzielone wsparcie finansowe. Dzięki dobrze przygotowanym wnioskom projekty uzyskały bardzo wysoką punktację- mówi wójt gminy Waśniów Krzysztof Gajewski.
Samorząd Waśniowa bardzo długo czekał na unijną pomoc na poprawę infrastruktury zdrowotnej. W ubiegłym rozdaniu środków z RPO wniosek nie został przyjęty, ponieważ środki zostały głównie wydatkowane na poprawę jakości służby zdrowia w szpitalach. Wójt wspólnie ze współpracownikami nie ustawał w staraniach i tym razem udało się.
Kilka dni temu wójt Krzysztof Gajewski wspólnie z kierownik NZOZ w Waśniowie Renatą Lipką podpisali preumowy na realizację projektów "Podniesienie jakości udzielania świadczeń zdrowotnych na terenie Gminy Waśniów poprzez modernizację budynku Ośrodka Zdrowia w Waśniowie oraz zakup nowoczesnego sprzętu medycznego" oraz "Poprawa warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w Zakład Opieki Zdrowotnej w Waśniowie poprzez modernizację i doposażenie Ośrodka Zdrowia w Garbaczu".
- Głównym celem projektów jest poprawa dostępu do usług podstawowej opieki zdrowotnej oraz poprawa jakości ich świadczenia na terenie gminy Waśniów. Budynek ośrodka zdrowia w Waśniowie zostanie poddany pracom remontowo- adaptacyjnym poprzez dobudowę pomieszczeń, przebudowę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę instalacji elektrycznej oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace modernizacyjne mają na celu zwiększenie dostępu do usług zdrowotnych m.in. poprzez oddanie nowych pomieszczeń- wylicza wójt Krzysztof Gajewski.
Ale to nie jedyne zmiany, jakie czekają przychodnię zdrowia w Waśniowie. Zostanie zakupiony sprzęt medyczny, m.in. aparat USG, EKG, elektrokardiograf, defibrylator o łącznej wartości blisko 155 tys. zł. Nowy sprzęt będzie również wykorzystywany do pracy środowiskowej przez położną pielęgniarkę środowiskową. Prace modernizacyjne zostaną wykonane także w budynku ośrodka zdrowia w Garbaczu. Tam zaplanowano wymianę instalacji wodno- kanalizacyjnej, c.o., stolarki okiennej. Zostaną zakupione aparat EKG, elektrokardiograf wyjazdowy, ciśnieniomierz oraz defibrator.
Całkowita wartość obu projektów to ponad 2 mln zł, dofinansowanie wyniesie 1 mln 458 tys. zł. Prace budowlane rozpoczną się już w drugim kwartale tego roku, a zakończą się 30 czerwca 2018r.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.