rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Biorą się za drogi
20-03-2017, 09:55:18 · Ostrowiec · 0 komentarzy · 225 czytań · Drukuj
Biorą się za drogiWyjątkowo bogato zapowiada się sezon remontów dróg w Ostrowcu. Gmina na poprawę infrastruktury na miejskich szlakach wyda 16 mln zł.
Równolegle przez Świętokrzyski Zarząd Dróg prowadzona jest przebudowa ulicy Bałtowskiej, a starostwo zapowiada remont kolejnego odcinka ulicy Polnej.
W ubiegłym tygodniu oficjalnie zainaugurowano prace na drogach gminnych w Ostrowcu. W pierwszej kolejności ekipy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych pojawiły się na ulicy Las Rzeczki.
- To jest inwestycja, którą miasto wyceniło na 2 mln 200 tys. zł. Po przetargu, który wygrała firma MPRD, prace będą kosztować 1 mln 600 tys. zł. Przebudową tej ulicy chcemy symbolicznie zainaugurować sezon prac związanych z remontami i przebudowami dróg w mieście. To jedna z większych inwestycji w Ostrowcu- powiedział prezydent Jarosław Górczyński.
Zakres prac jest bardzo szeroki. Zostanie wymieniona podbudowa, będą rozebrane krawężniki. Na odcinku kilometra położona zostanie nowa nawierzchnia, a przy niej zamontowane zostanie oświetlenie. W ubiegłym roku został wykonany pierwszy etap modernizacji tej ulicy, do skrzyżowania z ulicą Północną. Na tym ciągu prace potrwają do końca września.
Łączne nakłady inwestycyjne, jakie gmina planuje wydać w tym roku na poprawę nawierzchni ulic w mieście, to 16 mln zł.
- Ulica Las Rzeczki to dopiero początek - zapewnił prezydent i dodał, że gmina jest już po przetargach na ulicę Sportową i ulicę Staszica. Żeby nie skumulować prac remontowych w tej części miasta, w pierwszej kolejności, czyli do końca kwietnia, zostanie wyremontowana ulica Staszica. Do końca maja nowa nawierzchnia będzie na ulicy Sportowej. Obie będą remontowane przez ostrowiecką spółkę MPRD.
Kolejne prace zaplanowano na ulicy Rzeczki. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. Pierwszy etap remontu od skrzyżowania z ulica Iłżecką do ogródków działkowych jest wyceniony na 8,1 mln zł. Gmina na to zadanie otrzymała 3 mln zł dofinansowania z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.
- Ten sezon zapowiada się bardzo dobrze dla użytkowników dróg. Ale chcę też przeprosić mieszkańców za chwilowe utrudnienia, bo przy tego typu budowach będą przez pewien okres uciążliwości w dojazdach do posesji czy przejazdach ulicami. Chcę podkreślić, że 16 mln zł to tylko nakłady miasta. Mamy uruchomione ponad 90 mln zł na przebudowę ciągu ulic drogi wojewódzkiej w Ostrowcu. Ulica Bałtowska już po przetargu, jest realizowana. Kolejne to aleja 3 Maja, Denkowska, Okólna i Radwana z wyburzeniem mostu w ciągu alei i budową nowego obiektu inżynierskiego- wyjaśnia prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.
Do drogowych inwestycji w mieście dorzuci się też powiat. Już w ubiegłym roku zapowiadano, że kontynuowana będzie przebudowa ulicy Polnej. W tym roku zaplanowano prace na odcinku między skrzyżowaniami z Wardyńskiego i Iłżecką, wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Polnej z Siennieńską.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.