rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Nakręcą autorski film
28-02-2011, 19:11:24 · Ostrowiec · 0 komentarzy · 1619 czytań · Drukuj
Nakręcą autorski filmW ramach projektu realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w partnerstwie z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości młodzież z ostrowieckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pozna tajniki produkcji filmowej.

W czwartek w sali senackiej WSBiP odbyła się konferencja z udziałem osób zaangażowanych w realizację projektu filmowego skierowanego do młodzieży naszego miasta.
- Wychodzimy z założenia, że każdy, niezależnie gdzie mieszka, powinien mieć możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań. I taki cel przyświecał powstaniu koncepcji projektu filmowego, poprzez który chcemy przybliżyć ludziom młodym pracę przy produkcji filmu - mówi dr Aneta Pierścińska-Maruszewska, nauczycielka PG nr 3 i pracownik naukowy WSBiP, inicjatorka projektu. - O tym, że młodzież ciekawią te zagadnienia, przekonałam się, organizując w ubiegłym roku konkurs filmowy dla gimnazjalistów. Mam nadzieję, że warsztaty, które proponujemy, spotkają się z jeszcze większym zainteresowaniem i dostarczą uczestnikom niezapomnianych wrażeń, a dla wielu stanowić będą zaczątek ich kariery aktorskiej.
Warsztaty, podczas których młodzież uczyć się będzie pisania scenariuszy, operowania sprzętem specjalistycznym, charakterystyki, no i przede wszystkim aktorstwa poprowadzi znany aktor z ostrowieckimi korzeniami Jan Krzysztof Szczygieł.

- Oprócz zajęć stricte filmowych zaproponujemy młodzieży wyjazd na plan „Ojca Mateusza”, planujemy także spotkanie z Krzysztofem Zanussim - wymienia Jan Szczygieł, zapewniając, że każdy, kto tylko wykaże wolę, będzie mógł wziąć udział w warsztatach. - Jeśli zainteresowanie naszą propozycją będzie duże, spróbujemy podzielić młodzież na dwie grupy. Jedną stanowiłyby osoby, które już mają pewne doświadczenie w tej materii, drugą - amatorzy. Mam nadzieję, że spośród chętnych szybko wyodrębnimy też grupę aktorów, reżyserów, scenarzystów, charakteryzatorów i operatorów kamer.

Wszyscy oni zaangażują się w nakręcenie autorskiego filmu, który powinien być gotowy pod koniec czerwca.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godz. 16 w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości (blok C).
K. Fałdrowicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.