rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Sukcesy literackie młodzieży gimnazjum z Lipnika
16-04-2017, 13:43:32 · Powiat opatowski · 0 komentarzy · 142 czytań · Drukuj
Sukcesy literackie młodzieży gimnazjum z LipnikaUczniowie gimnazjum w Lipniku zdobywają laury i wyróżnienia w konkursach literackich i recytatorskich. Laureatką konkursu "Turniej Jednego Wiersza" w kategorii gimnazja została uczennica klasy IIa - Dorota Chruściel. Organizatorem konkursu było Collegium Gostomianum w Sandomierzu.
Celem konkursu "Turniej Jednego Wiersza" było napisanie wiersza o dowolnej tematyce. Cieszył się on zainteresowaniem młodzieży, która z zaangażowaniem i ambicją podchodziła do pisania wierszy. W konkursie wzięło udział 26 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w tym 4 uczennice szkoły z Lipnika: Dorota Chruściel, Jolanta Chruściel, Helena Gierczak i Weronika Beraś.
Laureatką z gimnazjum w Lipniku została Dorota Chruściel (kl. IIa) za wiersz "Kropla". Wyróżnienia otrzymały Jolanta Chruściel (kl. IIa) - wiersz "Kim jestem?" oraz Weronika Beraś (kl. Ia) - "Wiersz dla Nieobecnej". Dyplom za udział dostała Helena Gierczak (kl. IIa) za wiersz "A wieczorem...".
Opiekę nad poetkami sprawowała Ewa Siuda.
Sukcesem zakończył się również udział młodzieży gimnazjalnej w "Konkursie Pięknego Czytania" prozy Henryka Sienkiewicza. Organizatorem imprezy była biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Klimontowie. Przed jurorami Sienkiewicza czytali: Julia Kilarska, Natalia Przewłocka, Dawid Niewójt, Patryk Bober. Patryk Bober z klasy Ia gimnazjum otrzymał wyróżnienie i nagrodę książkową. Uczniów do konkursu przygotowały Nina Smolińska i Ewa Siuda.
(WS)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.