rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Zgodnie z tradycją
18-04-2017, 09:27:14 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 118 czytań · Drukuj
Zgodnie z tradycjąTradycja już są organizowane kilka dni przed świętami śniadania wielkanocne. Samorządowcy i parlamentarzyści spotykają się z przedstawicielami firm, instytucji, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się "jajeczkiem".

Jajeczko w starostwie
Pracownicy starostwa, dyrektorzy szkół, jednostek powiatowych, radni uczestniczyli w spotkaniu przedświątecznym w starostwie.
- Te święta są dla nas bardzo ważne. Życzę wszystkim zdrowych, wesołych szczęśliwych, radosnych świąt, spędzonych przy rodzinnym stole, z bliskimi. By to był czas napełniający nas energią na cały rok- powiedział Zbigniew Duda.
W imieniu radnych powiatowych życzenia złożył przewodniczący Jerzy Brożyna. Ciepłe słowa pod adresem obecnych skierował poseł Andrzej Kryj.
Błogosławieństwa wszystkim obecnym na tym spotkaniu udzielił ksiądz prałat Jan Sarwa, który również przyłączył się do życzeń przekazanych przez starostę powiatu ostrowieckiego. Podczas spotkania nie zabrakło dzielenia się tradycyjną wielkanocną potrawą, czyli jajeczkiem z chrzanem.

Śniadanie z przedsiębiorcami
W ubiegłym tygodniu przedstawiciele ostrowieckiego biznesu, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych spotkali się z władzami powiatu ostrowieckiego starostami Z. Dudą i E. Michem na przedświątecznym śniadaniu. Spotkania takie to okazja do rozmów na tematy ważne zarówno dla lokalnego biznesu jak i władz powiatu ostrowieckiego. Zbigniew Duda starosta ostrowiecki powiedział, że to szczególna okazja, która ma podkreślić jak ważni dla rozwoju powiatu są miejscowi przedsiębiorcy.
- Przez takie spotkanie i rozmowy, chcemy pokazać jak bardzo zależy nam na dobrych relacjach z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą. To wyraz naszego podziękowania za to co robicie dla lokalnej społeczności. W ten sposób chcemy też wyrazić nasze podziękowania za przyczynianie się do rozwoju naszego powiatu i docenienie waszych wysiłków w tej dziedzinie- zaznaczył starosta Zbigniew Duda.

Życzenia dla pracowników i słodycze dla dzieci
W ubiegłym tygodniu pracownikom ostrowieckiej lecznicy życzenia składali starostowie Zbigniew Duda i Eligiusz Mich, przewodniczący Rady Powiatu- Jerzy Brożyna.
- Wszystkim obecnym z okazji świąt Wielkiej Nocy życzę szczęścia, błogosławieństwa, nadziei i wesołego Alleluja. Niech te święta trwają dla państwa rodzin jak i również dla chorych przez cały rok- powiedział dyrektor Rafał Lipiec.
Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, stwierdził, że jest mu niezmiernie przyjemnie spotkać się w takim gronie właśnie w ostrowieckim szpitalu.
- To wielkie wyróżnienie dla nas tu obecnych, przedstawicieli samorządu i parlamentu, że możemy z wami spędzić ten przedświąteczny czas- powiedział starosta.- Tak liczna reprezentacja wskazuje jak was cenimy, jak jesteście ważni dla nas i dla mieszkańców całego powiatu. Życzę wszystkim, by pamiętali, że Święta Wielkanocne są dla naszego społeczeństwa bardzo ważne, że taki sposób ich spędzania to nasza narodowa tradycja, której nie ma w innych krajach. Tradycyjnie zaś życzę wszystkim pracownikom szpitala, waszym rodzinom i bliskim wszystkiego najlepszego.
Miła niespodzianka czekała na pacjentów oddziału pediatrii. Starosta Zbigniew Duda obdarował dzieci czekoladowymi zającami.

Świąteczne spotkanie
Sympatycy i członkowie Prawa i Sprawiedliwości z powiatu ostrowieckiego uczestniczyli w corocznym spotkaniu wielkanocnym. W tym roku w świątecznym spotkaniu wzięły udział również delegacji PiS z powiatów opatowskiego i sandomierskiego. Z zaproszenia gospodarzy posła A. Kryja i senatora J. Rusieckiego skorzystali także posłanka Maria Zuba, prezes świętokrzyskiej organizacji PiS poseł Krzysztof Lipiec, wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, Andrzej Pruś- wiceprzewodniczący Sejmiku oraz lokalni samorządowcy- starosta Zbigniew Duda i burmistrz Kunowa Lech Łodej.
Zaproszenie przyjęła również wdowa po majorze Tadeuszu Musze, żołnierzu wyklętym z oddziału "Igły" wraz z córką.
Po wspólnych życzeniach i modlitwie, poprowadzonej przez księdza prałata Jana Sarwę, członkowie organizacji PiS podzieli się jajeczkiem.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.