rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Bóbr pogryzł mieszkańca Adamowa
08-05-2017, 10:23:56 · Powiat opatowski · 0 komentarzy · 254 czytań · Drukuj
Bóbr pogryzł mieszkańca AdamowaOkoło 3 nad ranem bóbr pogryzł mieszkańca Adamowa, koło Opatowa. Mężczyzna trafił do szpitala. Chociaż bobry są roślinożercami, bywają przypadki, że atakują ludzi.
Wiedzieliśmy, że wilki, niedźwiedzie mogą atakować ludzi i należy ich unikać. Jednak niewielu z nas wiedziało, że roślinożerny bóbr może atakować ludzi. Dla niektórych spotkanie z bobrami kończyło się ich śmiercią. Tak było w przypadku Białorusina, który chciał sobie zrobić z bobrem fotkę. Zwierzę przegryzło mu tętnicę i mężczyzna wykrwawił się.
Ostatnio media podawały informacje o atakach bobrów na ludzi w naszym kraju.
Nie tak dawno 50-latek został pogryziony przez bobra. Zdarzenia miało miejsce w okolicy Tarnobrzega. Mężczyzna przyglądał się kąpieli gryzonia w kałuży za stodołą. Bóbr ugryzł go sześć razy.
- Około 3 w nocy pracownik pogotowia ratunkowego poinformował nas, że w miejscowości Adamów (gmina Opatów) bóbr pogryzł gospodarza i trzeba zwierzę odłowić- mówi Tomasz Bajerczak, Komendant Powiatowy PSP w Opatowie. - Strażacy zastali gryzonia w jednym z pomieszczeń gospodarczych. Bóbr został złapany specjalnym chwytakiem i umieszczony w klatce. Zwierzę przekazaliśmy policji.
Z kolei policjanci przekazali bobra weterynarzom, a ci go uśpili i przekazali do Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Kielcach. Jeśli w mózgu zwierzęcia będą ciałka Negriego towarzyszące wściekliźnie, to mężczyznę czeka bolesne leczenie. Czy zwierzę było chore, dowiemy się po badaniach biologicznych, które mogą potrwać około 3 tygodni. Weterynarze zdezynfekowali miejsce, gdzie przebywał bóbr.
- Bóbr jest płochliwy, stroni od ludzi- mówi lekarz weterynarii Bogusław Mąka, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Opatowie.- Jedynie skutki jego żerowania widzimy. Żeby bobra zobaczyć, trzeba być bardzo cierpliwym. Bobry głównie przebywają przy ciekach wodnych. Trochę dziwne, bo w okolicy Adamowa nie ma cieków wodnych. Nie wiadomo, czym się kierował. Być może był chory.
Z kolei leśnicy przyznają, że bobry wbrew utartym przekonaniom wędrują i przemieszczają się w terenie. Żyją rodzinami. Jednak kiedy młody bóbr dorośnie, musi opuścić rodzinne gniazdo i poszukać sobie partnerki. Być może ten z Adamowa szukał sobie nowego miejsca zamieszkania.
Dlaczego bobry przestały się bać ludzi? Eksperci twierdzą, że znacznie wzrosła ich liczba, brakuje im pożywienia. Wchodzą do miejscowości, zwłaszcza wiejskich i tam szukają nowych siedlisk i pożywienia.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.