przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Nagroda burmistrza dla zespołu "Kunowianie"
10-07-2017, 09:00:58 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 532 czytań · Drukuj
Nagroda burmistrza dla zespołu "Kunowianie"Po raz drugi została przyznana nagroda burmistrza Miasta i Gminy Kunów "Kunowska Żołna". Tym razem powędrowała ona do Zespołu Śpiewaczego "Kunowianie", który od ponad 50 lat uświetnia swoimi koncertami wiele wydarzeń kulturalnych, imprez środowiskowych, uroczystości religijnych i patriotycznych zarówno na szczeblu gminnym, jak również powiatowym i wojewódzkim.
Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas Dni Kunowa.
- Dziękuję za całokształt działalności i wielkie zaangażowanie w promowanie gminy. Kapituła nagrody, uzasadniając swój wybór, podkreśliła dotychczasowe osiągnięcia zespołu. Działalność zespołu to społeczna, bezinteresowna praca osób kochających muzykę, którzy dzięki swojej pasji kultywują nasze ludowe tradycje i rodzimy folklor, a przede wszystkim wszędzie, gdzie się pojawią w sposób absolutnie piękny i wyjątkowy promują naszą gminę Kunów- podkreślił burmistrz Lech Łodej, przekazując statuetkę na ręce Aleksandry Ołubiec i Pawła Cieślika.
A tych na swoim koncie zespół z Kunowa ma mnóstwo. "Kunowianie" biorą udział w licznych konkursach i festiwalach, zajmując zawsze najwyższe lokaty, m.in. w: Międzypokoleniowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Ostrowcu Św., Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek we Włoszczowie, Regionalnym Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych w Szydłowcu, Festiwalu Pieśni Wielkopostnych w Daleszycach, Krajowym Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, Krajowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, Międzynarodowych Buskich Spotkaniach z Folklorem w Busku - Zdroju. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni patriotyczne, religijne, biesiadne i ludowe, a także utwory instrumentalne na każdą okazję.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.