przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ulica Polna gruntownie remontowana
10-07-2017, 09:02:14 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 256 czytań · Drukuj
Ulica Polna gruntownie remontowanaRuszyła przebudowa ostatniego odcinka ulicy Polnej w Ostrowcu Św. Prace drogowe prowadzone są na odcinku długości 440 m od skrzyżowania z ulicą Radwana do ulicy Iłżeckiej. Kierowcy muszą być przygotowani na korki, ale już za kilka tygodni będzie to jedna z najładniejszych i bezpieczniejszych ulic w mieście.
- Staramy się systematycznie poprawiać powiatową infrastrukturę drogową. Wykonujemy coraz więcej inwestycji. Nasze drogi nie tylko pięknie wyglądają, ale, co najważniejsze, są bezpieczniejsze. Przy przeprowadzaniu remontów i modernizacji zawsze myślimy o komforcie wszystkich użytkowników dróg - zarówno kierowców, jak i pieszych. Nie zapominamy oczywiście o rowerzystach, dlatego dbamy oczywiście także o ich bezpieczeństwo i komfort, budując ścieżki rowerowe. W ubiegłym roku wykonaliśmy pierwszy etap prac na Polnej. Jestem pewien, że po zakończeniu remontu ta ulica będzie jedną z reprezentacyjnych w mieście- podkreśla starosta Zbigniew Duda.
Nim kierowcy pojadą wyremontowaną ulicą, minie jeszcze kilka tygodni. Zakończenie prac zaplanowano na październik. Polna będzie miała nową nawierzchnię wraz z krawężnikami. Zostanie zbudowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Polnej z ulicą Siennieńską, która znacznie usprawni ruch drogowy.
- Kierowcy doskonale wiedzą, jak trudno jest włączyć się do ruchu na przykład spod pobliskiego marketu. Żeby rozwiązać ten problem, były dwie możliwości, albo wybudować rondo, na co nie ma terenu, albo też skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Takie były głosy od mieszkańców i na nie reagujemy- dodał ostrowiecki starosta.
Bezpieczeństwo uczestników ruchu, zwłaszcza tych niezmotoryzowanych, poprawią obustronne szerokie chodniki, ścieżka rowerowa od strony osiedla Słoneczne oraz dwie zatoki autobusowe.
Prace są tak zaplanowane, aby nie zamykać całkowicie drogi, jednak kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia.
Wartość tego zadania to 2 mln 661 tys. zł. Roboty wykonuje ostrowiecka spółka MPRD.
- Przy inwestycjach staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne, aby jak najmniej obciążać budżet powiatu. Przebudowa Polnej, zarówno pierwszego, jak i drugiego odcinka jest realizowana w ramach Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Powiat ostrowiecki otrzymał dotację w wysokości 50 procent kosztów tej inwestycji- zaznacza Zbigniew Duda.
Starosta podkreśla również, że jednym z priorytetów tej kadencji jest poprawa najważniejszych traktów powiatowych w mieście i jest to sukcesywnie realizowane. Był remont alei Jana Pawła II, nowej nawierzchni i przebudowy skrzyżowań doczekała się ulica Chrzanowskiego. W ubiegłym roku zmodernizowany został też odcinek ulicy Polnej.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.