przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego handlowali bronią. Zostali zatrzymani przez CBŚP
10-07-2017, 09:12:06 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 279 czytań · Drukuj
Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego handlowali bronią. Zostali zatrzymani przez CBŚPPięciu mężczyzn, mieszańców powiatu ostrowieckiego, podejrzewanych o nielegalny handel bronią zostało zatrzymanych.
Około 100 sztuk sprawnej broni palnej różny typów i o różnym kalibrze oraz 7,5 tys. sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci olsztyńskiego CBŚP, którzy rozbili grupę przestępczą handlarzy bronią. Funkcjonariusze CBŚP z Olsztyna i Kielc w asyście policjantów z SPAP Kielce zatrzymali w świętokrzyskim 5 mężczyzn w wieku od 21 do 58 lat. Jak wynika z informacji uzyskanych w biurze prasowym CBŚP, wszyscy zatrzymani pochodzą w terenu powiatu ostrowieckiego.
Rozpracowanie grupy trwało ponad rok i było prowadzone przez funkcjonariuszy CBŚP z Olsztyna, a nadzór sprawował Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Finałem akcji było zatrzymanie 5 podejrzanych, do którego skrupulatnie przygotowywali się policjanci z Olsztyna i Kielc. Ze względu na charakter przestępczego procederu w zatrzymaniu podejrzanych uczestniczyli policyjni antyterroryści z SPAP w Kielcach. Wejście do lokali, w których przebywali podejrzani, nastąpiło o tej samej porze, by delikwenci nie mogli wzajemnie się ostrzec. Wśród zatrzymanych jest rusznikarz, który przerabiał jednostki broni oraz dostawcy broni i jej handlarze.
Policjanci dokonali kilkunastu przeszukań, w trakcie których zabezpieczono około 100 sztuk broni palnej krótkiej, długiej, maszynowej i kolekcjonerskiej. Oprócz różnorodności typów i kalibrów zabezpieczonej broni znamienny jest przedział wiekowy jej egzemplarzy, od tych pamiętających II wojnę światową, do całkowicie współczesnych. Zabezpieczone zostały pistolety: Parabellum, Steyer, Mauser, Burnett, Walther, VIS, Colt, Heckler Koch, HS9, TT, CZ, SIG; pistolety maszynowe: Skorpion, INTRATEC TEC-9, PM 63 RAK, PPS, WZ 41 i 43 (PPSZ), PPRT; karabinki i karabiny: kbk AKMS i AKM, czyli popularne "Kałasznikowy", SIG, Heckler Koch, Schmit Rubin, Mauser, Mosin, strzelby Leppo, Bronko, Bolk, Sabatti; rewolwery: H. Schmidt, Buldog, Smith Wesson, a nawet ciężki karabin maszynowy Maxim, typ używany w obu wojnach światowych.
Policjanci zabezpieczyli także ponad 7,5 tys. sztuk amunicji różnego kalibru, części karabinów i pistoletów - lufy i zamki, urządzenia rusznikarskie oraz niewybuchy z II wojny światowej, z których prawdopodobnie chciano odzyskać materiały wybuchowe.
W jednym z przeszukiwanych lokali policjanci znaleźli 600 tys. sztuk papierosów różnych marek. Gdyby wprowadzić je do obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 0,5 mln zł.
Zatrzymani mieszkańcy świętokrzyskiego zostali doprowadzeni do Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Gdańsku, gdzie przedstawiono im zarzuty handlu bronią i jej posiadania bez zezwoleń. Grozi im za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował już tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące w stosunku do 2 osób i miesięczne w stosunku do 3 osób.
RAS
Foto Materiały CBŚP
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.