przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Integracja na początek wakacji
10-07-2017, 09:13:32 · Powiat opatowski · 0 komentarzy · 232 czytań · Drukuj
Integracja na początek wakacjiMnóstwo atrakcji czkało na uczestników Pikniku Integracyjnego Bezpieczne Wakacje, który odbył się w ubiegłym tygodniu na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku. Organizatorem integracyjnego rozpoczęcia wakacji było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach realizowanego projektu "W trosce o rodzinę".
Na uczestników pikniku integracyjnego "Bezpieczne wakacje", który odbył się na terenie DPS w Zochcinku, czekało mnóstwo atrakcji. Wystąpili podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Opatowie. Były liczne gry i zabawy oraz pokaz pojazdów policyjnych i wozu strażackiego. Najmłodsi pod okiem animatorów oddawali się beztroskiej zabawie na dmuchańcach i malowaniu twarzy. Dorośli wysłuchali wykładów tematycznych. Sylwia Kot z opatowskiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej omówiła tematykę poparzeń słonecznych, profilaktyki czerniaka skóry oraz chorób przenoszonych drogą pokarmową i przez kleszcze. Ratownik wodny i funkcjonariusze policji omówili zagadnienia związane z zasadami zachowania bezpieczeństwa nad wodą, w drodze i w sieci. Przedstawiciele opatowskiej straży pożarnej natomiast przeprowadzili pokaz z instruktażem udzielania pierwszej pomocy oraz omówili tematykę bezpieczeństwa pożarowego.
Spotkanie rozpoczął starosta opatowski wspólnie z kierownik PCPR w Opatowie Katarzyną Ambryszewską.
- Mam nadzieję, że poruszone tematy zostaną wdrożone przez was i wasze rodzinny w życiu codziennym. Współczesny świat stwarza dla nas bardzo wiele zagrożeń. Przede wszystkim wiele zagrożeń czyha podczas wakacji na naszych najmłodszych. Życzę wam bezpiecznych i beztroskich wakacji - powiedział starosta opatowski Bogusław Włodarczyk.
Uczestnicy pikniku sprawdzali, jak działają alkogogle oraz pływali po stawach rowerem wodnym i oczywiście odwiedzali minizwierzyniec.
Organizowany przez PCPR piknik został połączony z realizacją spotkań w ramach projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie pod nazwą "W trosce o rodzinę".
Katarzyna Kaszluga
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.