przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Szkoła muzyczna wypięknieje
10-07-2017, 09:16:50 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 224 czytań · Drukuj
Szkoła muzyczna wypiękniejeW minionym tygodniu rozpoczęła się termomodernizacja budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Ostrowcu. Dzięki inwestycji obiekt zyska na wyglądzie i funkcjonalności.
- Termomodernizacja budynku polega na dociepleniu ścian zewnętrznych i stropodachu wełną mineralną, wykonaniu nowej elewacji w odcieniach szarości i bieli oraz opaski z kostki brukowej wokół budynku. Prowadzone przez nas prace koncentrują się też na trzecim piętrze szkoły, gdzie remontujemy siedem sal lekcyjnych, wymieniamy instalacje energetyczne i oprawy na energooszczędne, ledowe oraz obróbki blacharskie - wymienia - Zenon Szczygieł, prezes firmy Decor Stucco z Miedzianej Góry, wykonawcy zadania.
Całość realizowana jest w ramach ministerialnego projektu "Termomodernizacja placówek szkolnictwa artystycznego", współfinansowanego ze środków unijnych i pochłonie blisko 405 tys. zł brutto. Warto podkreślić, że ostrowiecka szkoła znalazła się wśród pierwszych czterdziestu ze 149 placówek artystycznych, podległych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w tym roku otrzymały dotację na tego typu przedsięwzięcie.
- Jesteśmy dumni, że nasze potrzeby zostały dostrzeżone. Uważam, że ta inwestycja bardzo dobrze wpłynie na rozwój szkoły, bo zdecydowanie poprawią się warunki pracy. Do tej pory z ciepłem w budynku było różnie, w okresie zimowym musieliśmy dogrzewać obiekt piecykami. Teraz na pewno będzie większa oszczędność, szczególnie, że wymianie ulegnie również oświetlenie na ledowe w całym budynku - podkreśla Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektor PSM I st. w Ostrowcu.
Należy przypomnieć, że to kolejny duży remont w placówce. W 2012 r. odnowiono dach i sześć łazienek, wymieniono kanalizację, centralne ogrzewanie i częściowo instalację elektryczną. W 2013 r. przeprowadzono remont parteru szkoły wraz z salą kameralną, a rok później pierwszego piętra. W 2014 r. przeprowadzono również rozbiórkę budynku, podarowanego przez starostwo powiatowe wraz z gruntem pod budowę sali koncertowej. A ta wydaje się coraz bardziej realna. W maju placówka po raz kolejny złożyła wniosek o unijne dofinansowanie zadania.
- Jesteśmy już po pozytywnej ocenie formalnej, nasz wniosek zakwalifikował się do kolejnego etapu i mam nadzieję, że pozytywnie przejdzie również ocenę merytoryczną. Ostatecznie rozstrzygnie się to w połowie września - informuje E. Jurkowska-Siwiec. - To już trzecia próba pozyskania przez nas środków z UE na ten cel. Jesteśmy dobrej myśli, bo budowa sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia jest warunkiem rozwoju muzycznych talentów, których w Ostrowcu i okolicy nie brakuje.
Koszty zadania oszacowano na 15 mln zł. Wkład własny, zapewniony przez ministerstwo kultury, to blisko 3 mln zł.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.