przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Popłynęły pieniądze na drogi
17-07-2017, 09:46:37 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 540 czytań · Drukuj
Popłynęły pieniądze na drogiKolejne pieniądze trafią do samorządów powiatów ostrowieckiego i opatowskiego na remonty dróg. W ubiegłym tygodniu włodarze podpisali u wojewody promesy.
Powiat ostrowiecki otrzymał 228 tys. zł na remont ponadkilometrowego odcinka drogi powiatowej z Waśniowa w kierunku Piotrowa.
Znaczne wsparcie dostała gmina Kunów. Burmistrz Lech Łodej odebrał aż cztery promesy. Pierwsza z nich w wysokości 40 tys. zł na remont odcinka drogi gminnej Nosów-Małe Jodło, zniszczonej przez nawałnicę w 2016 roku. Kolejne blisko 100 tys. zł zostanie przeznaczone na remont półkilometrowego odcinka od drogi wojewódzkiej do Biechowa. Z pomocą pieniędzy z budżetu państwa poprawione zostanie ponad 700 metrów drogi w Małym Jodle. Na to zadanie gmina ma przyznane 184 tys. zł. Remont 632 metrów drogi gminnej relacji Prawęcin Górny-Kolonia Kunów - do drogi Prawęcin-Chocimów to kolejne zadanie. Na tę inwestycję drogową gmina Kunów dostanie 128 tys. zł.
Na terenie gminy Waśniów zostaną wyremontowane dwa odcinki w Grzegorzowicach o łącznej długości blisko 900 metrów, które zostały zniszczone przez deszcz w 2016 roku. Na te zadania gmina ma przyznane około 360 tys. zł. Kolejna inwestycja przy wsparciu z powodziówek to remont drogi Nosów Stary-Rudy Boleskie o długości 729 metrów. Na to zadanie samorząd Waśniowa dostanie 96 tys. zł.
Pieniądze ministerialne popłyną też do gminy Sadowie. Tam zaplanowano remont drogi gminnej Szczucice-Wszechświęte o długości ponad kilometra 100 metrów. Promesa na to zadanie to 114 tys. zł.
Cztery powodziówki będą zrobione na terenie gminy Tarłów. Przebudowany zostanie blisko kilometrowy odcinek drogi Dorotka-Ciszyca Górna, zniszczonej przez żywioł w 2016 roku. Gmina dostanie pomoc w wysokości 218 tys. zł. Kolejne 115 tys. zł będzie wykorzystane na remont drogi gminnej Tarłów-Kolonia Dąbrówka długości 600 metrów. Poprawiony zostanie stan nawierzchni dwóch odcinków drogi Tarłów-Brzozowa Kępie. W tych zadaniach pomoc państwa wyniesie ponad 380 tys. zł.
Na terenie gminy Opatów przebudowana zostanie droga z Nikisiałki Dużej do Wąworkowa, o długości 1,3 km. Samorząd dostał na prace 422 tys. zł.
Kolejna gmina powiatu opatowskiego, która otrzymała promesę, to Iwaniska. Poprawione zostanie 745 metrów drogi relacji Marianów-Wygiełzów-Łopatno-Brzeziny. Pomoc państwa wyniesie 106 tys. zł.
Prace na wszystkich drogach mają być wykonane jeszcze w tym roku.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.