rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Bałtów ugości pszczelarzy
10-08-2017, 07:58:48 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 60 czytań · Drukuj
Bałtów ugości pszczelarzyW dniach 18-10 sierpnia na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego odbędzie jubileuszowe X Świętokrzyskie Święto Pszczoły. Trzydniowa impreza poświęcona będzie promocji apiterapii i zastosowania jej metod w praktyce.
- O apiterapii w bardzo szerokim kontekście będziemy dyskutować w trakcie sobotniej konferencji, którą rozpoczniemy o godz. 10.30. Z wykładami na temat pozyskiwania i przechowywania mleczka pszczelego, a także wykorzystania produktów pszczelich w agroturystyce wystąpią specjaliści z Ukrainy. Po raz pierwszy w Bałtowie zagoszczą też eksperci z Niemiec. Stronę Polską reprezentować będzie prof. Jerzy Stojko wraz z żoną, którzy skupią się na nowych możliwościach wykorzystania propolisu w tworzeniu opatrunków biodegradowalnych oraz na zastosowaniu pyłku pszczelego w profilaktyce i terapii - mówi Józef Misiura, prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Ostrowcu. - Takie międzynarodowe spotkanie wykorzystamy z pewnością nie tylko do cennej wymiany doświadczeń, ale i do rozmów na temat ewentualnej współpracy przy powstającym w Bałtowie centrum apiterapii ApiBałt. To ogromne przedsięwzięcie i nie ukrywamy, że wciąż poszukujemy partnera strategicznego.
Z metodami zastosowaniu apiterapii i naturolecznictwa będzie można zapoznać się również na blisko pięćdziesięciu stoiskach wystawienniczych, które staną na "Okręglicy" już w piątek. Oprócz największych krajowych producentów sprzętu pszczelarskiego, wyroby ze swoich pasiek zaprezentują Ukraińcy, Węgrzy i po raz pierwszy Litwini - specjalnie na tę okazję przygotują miodowe pierniki z logo imprezy. Nowością będą również firmowane przez ApiBałt krówki, wyprodukowane na bazie miodu i propolisu.
Oprócz wielu ciekawostek z dziedziny pszczelarstwa, wydarzenie wypełni bogata część rozrywkowo-artystyczna. Na scenie wystąpią m.in. Orkiestra Dęta z Szastarki, zespoły CDN Rock, "Jaworowe skrzypce" i "Katrina".
W niedzielę wspólnie z pszczelarzami świętować będą rolnicy z gminy Bałtów. W części oficjalnej nie zabraknie medali i wyróżnień, nie tylko resortowych.
- Ze względu na jubileusz naszej cyklicznej imprezy, postanowiliśmy uhonorować osoby szczególnie zaangażowane w jej organizację na przestrzeni minionych 10 lat. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne medale, które otrzyma w sumie blisko stu przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, organizacji, stowarzyszeń, mediów oraz pszczelarzy - informuje Józef Misiura.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.