rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ceramicy świętowali
10-08-2017, 08:03:06 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 64 czytań · Drukuj
Ceramicy świętowaliW minioną sobotę, w pensjonacie "Gościna" w Smykowie odbyło się jubileuszowe dwudzieste już spotkanie integracyjne pracowników Polskich Fabryk Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież", zorganizowane z okazji Dnia Ceramika.
Święto wszystkich pracowników PFP rokrocznie odbywa się w okolicach święta Matki Bożej Śnieżnej - patronki garncarzy i ceramików. Nie inaczej było tym razem. Uroczystości, zorganizowane przez zarząd spółki, NSZZ "Solidarność" przy ZP "Ćmielów" oraz Związek Zawodowy ZP "Ćmielów" zainaugurowała sobotnia msza święta w intencji pracowników i ich rodzin, odprawiona w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Ćmielowie. Po nabożeństwie, świętujący i zaproszeni goście, w gronie których znaleźli się dyrektor PFP Piotr Suswał, starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz, przewodniczący Sekretariatu Przemysłu Chemicznego Mirosław Miara, przedstawiciele struktur "S" z zaprzyjaźnionych zakładów w regionie, a także poczty sztandarowe udali się do pensjonatu "Gościna" w Smykowie.
Tradycyjnie, spotkanie integracyjne stało się okazją do podziękowań za trud wszystkim pracownikom i nagrodzenia tych z najdłuższym stażem pracy. Dostojni jubilaci odebrali symboliczne upominki i nagrody pieniężne. Nie zabrakło też szczerych słów uznania, gratulacji i życzeń skierowanych do świętujących przez dyrekcję spółki, przybyłych gości i prowadzących imprezę Mirosława Rogozińskiego i Halinę Starzomską oraz muzycznych dedykacji w wykonaniu Damiana Stępnia.
Po części oficjalnej, na uczestników wydarzenia czekały suto zastawione stoły i taneczna zabawa.
Kolejnym punktem obchodów święta ceramików był wczorajszy festyn rodzinny na Stadionie Leśnym "Świt", zorganizowany przez ćmielowski samorząd po raz pierwszy we współpracy z PFP "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. oraz działającymi w firmie związkami zawodowymi. Publiczność miała okazję oklaskiwać zespoły serwujące covery Lady Pank i disco polo, Roksana Oraniec - I Wicemiss Supertalent of the World 2017, a także gwiazdę wieczoru: duet Halina Benedykt i Marco Antonnelli, którzy wykonali wielkie przeboje muzyki włoskiej, jak "Frontiera", "Ci sara", "Felicita", czy "O sole mio". Dodatkowo podczas imprezy prowadzone były warsztaty ceramiczne dla dzieci i promocyjna sprzedaż porcelany.
Ponadto na terenie stadionu, z inicjatywy Świętokrzyskiej Izby Rolniczej z Kielc, odbył się piknik owocowo - warzywny. Na kolorowych stoiskach promowano owoce, warzywa i produkty owocowo - warzywne. Były też degustacje, konkursy dla dzieci i dorosłych, występ kapeli "Bieliny" oraz porady kulinarne.
K.F.
JUBILACI 2017 (fabryka w Ćmielowie)
Jubilaci z 40-letnim stażem pracy: Krystyna Gołębiowska, Teresa Piwowarek, Maria Czajka, Danuta Bedla, Magdalena Młynarczyk, Maria Stępień, Andrzej Kądziela, Jadwiga Gaik;
Jubilaci z 35-letnim stażem pracy: Krystyna Kaczmarczyk, Andrzej Szymczyk, Barbara Bera, Beata Waniek, Zbigniew Staworzyński, Małgorzata Kaca;
Jubilaci z 30-letnim stażem pracy: Andrzej Adrian, Zbigniew Foremniak, Anida Pietrzyk, Leokadia Stępień, Ewa Chadała, Ewa Kowalska, Renata Pawlaczyk, Urszula Kubacka, Paweł Kaca;
Jubilaci z 25-letnim stażem pracy: Jolanta Gaik, Edward Karaś, Joanna Rużalska, Alina Bochniak, Krystyna Kozłowska;
Jubilaci z 20-letnim stażem pracy: Waldemar Skowron, Elżbieta Lis, Aneta Zielińska, Maciej Bańcer.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.