rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
250 kilometrów do Maryi
10-08-2017, 08:09:01 · Ostrowiec · 0 komentarzy · 84 czytań · Drukuj
250 kilometrów do MaryiW piątek z Ostrowca wyruszyła XXXIV Piesza Pielgrzymka Ziemi Świętokrzyskiej na Jasną Górę. Mimo bardzo upalnej aury, na jedyne w swoim rodzaju "rekolekcje w drodze" zdecydowało się wielu wiernych.
Pielgrzymów tradycyjnie pożegnano podczas porannych nabożeństw, odprawionych w kolegiacie św. Michała Archanioła i w Diecezjalnym Sanktuarium p.w. Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej na "Piaskach".
- Życzę Wam szczęśliwego dotarcia do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze. Polecając Czarnej Madonnie swoje sprawy, nie zapominajcie o naszej parafii, o potrzebach Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata. Na drogę pokoju i pomyślności niech Was kieruje Wszechmogący i Miłosierny Pan, a Rafał Archanioł niech Wam towarzyszy w drodze, byście w pokoju, zdrowiu i z wielką radością powrócili do swoich domów. Niech będzie to błogosławiony czas Waszej wewnętrznej odnowy i duchowego odrodzenia - żegnał pątników ks. prałat Zbigniew Wiatrek, proboszcz parafii na "Piaskach", zapewniając, że w intencji pielgrzymów codziennie o godz. 20 odprawiany będzie Apel Jasnogórski w świątyni.
Po błogosławieństwie, dwie grupy: "Złota" i "Błękitna" w doskonałych humorach, z uśmiechami na twarzach, wyśpiewując głośno pielgrzymkowe piosenki wyruszyły w liczącą ponad 250 km wędrówkę.
Pierwszy dłuższy przystanek pątnicy mieli w Janiku, gdzie tradycyjnie mogli liczyć na bardzo ciepłe przyjęcie przez tamtejszych parafian. Kilka godzin później doszli do Kałkowa i uczestniczyli w uroczystym nabożeństwie. W drugim dniu wędrówki modlili się w sanktuarium na Św. Krzyżu. Dziennie pokonują ok. 30 km. Na Jasną Górę dotrą w niedzielę, 12 sierpnia w godzinach porannych.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.