przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Gospodarska wizyta
11-09-2017, 16:09:33 · Powiat opatowski · 0 komentarzy · 156 czytań · Drukuj
Gospodarska wizytaStarosta opatowski Bogusław Włodarczyk odwiedził Warsztat Terapii Zajęciowej w Czekarzewicach. Rozmawiał z podopiecznymi placówki o ich potrzebach i oczekiwaniach. Z zarządzającymi Warsztatem planowali kolejne inwestycje.
Warsztat Terapii Zajęciowej w Czekarzewicach (gm. Tarłów) prowadzony przez Lokalną Grupę Działania Powiatu Opatowskiego swoją działalność rozpoczął pod koniec grudnia ubiegłego roku. Powstanie WTZ w budynku nieużytkowanej szkoły było zainicjowane przez starostę opatowskiego Bogusława Włodarczyka. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dobrej współpracy między samorządami oraz LGD Powiatu Opatowskiego.
- Rozpiera mnie duma, że ludzie, którzy przyczynili się do powstania tego typu instytucji, potrafili się na tyle zaangażować i stworzyć z jednej strony miejsce, w którym przebywa sześćdziesiąt osób potrzebujących pomocy, ciepła, rozwoju także duchownego i intelektualnego - mówi starosta opatowski Bogusław Włodarczyk. - Z drugiej strony dwadzieścia dwie osoby mają pracę, co jest równie ważne.
Wszystkie prace realizowane są z myślą o podopiecznych Warsztatu. Przez odpowiednie zagospodarowanie pomieszczeń w zaadoptowanym budynku uczestnicy zajęć mają do dyspozycji m.in.: pracownie plastyczną, przyrodniczą, rehabilitacyjną, muzyczną, komputerową. W jednej z sal została zorganizowana kameralna sala kinowa. Mają także do dyspozycji stołówkę, gdzie wspólnie przygotowują i konsumują posiłki.
- Uczęszczam na zajęcia od samego początku. Jest ich coraz więcej, nie ma co narzekać. Dzięki codziennym zajęciom w placówce jestem bardziej otwarty, mam zagospodarowany czas- mówi Przemysław Ożóg, uczestnik zajęć w WTZ w Czekarzewicach.
Dyrektor LGD Powiatu Opatowskiego Władysław Duda podkreśla, że realizowane inwestycje nie byłyby możliwe bez wsparcia starosty opatowskiego oraz samorządu i dotacji zewnętrznych.
Budynek Warsztatu zostanie ocieplony. Wymieniona zostanie także stolarka okienna. W planach jest zagospodarowanie boiska i terenu wokół budynku.
- Cały czas planowane są dalsze inwestycje, które uatrakcyjnią ten teren. Analizujemy pomysły na wykorzystanie boiska i terenu wokół. Mam nadzieję, że w następnym roku WTZ i LGD poza statutową działalnością nadal będą rozwijać placówkę oraz zasłyną dodatkowymi działaniami promującymi tę piękną okolicę - dodaje starosta opatowski Bogusław Włodarczyk.
Katarzyna Kaszluga
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.