przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Bus do Małachowa, winda do Denkowa
13-09-2017, 06:47:52 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 153 czytań · Drukuj
Bus do Małachowa, winda do DenkowaNiepubliczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Nasz Dom" w Denkowie będzie miała windę dla dzieci niepełnosprawnych. Natomiast Niepubliczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Małachowie wzbogaci się o busa.
W ubiegłym tygodniu starosta Zbigniew Duda i wicestarosta Eligiusz Mich podpisali z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umowę na realizację przez samorząd powiatowy "Programu wyrównywania różnic między regionami III".
Oznacza to, że powiat ostrowiecki otrzyma blisko 135 tys. zł na dwa zadania. Pierwsze z nich to przystosowanie budynku NPOW "Nasz Dom" w Denkowie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Właśnie z myślą o potrzebach niepełnosprawnych dzieci zostanie zamontowana zewnętrzna winda w budynku. Na ten istotny zakup Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które prowadzi Niepubliczną Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą "Nasz Dom" dostanie prawie 67,5 tys. zł.
Drugie przedsięwzięcie, które ma zagwarantowane wsparcie ze środków PFRON, to zakup busa dla Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie. Stowarzyszenie "Razem" na Rzecz Osób Niepełnosprawnych prowadzące placówkę opiekuńczo-wychowawczą w Małachowie otrzyma nieco ponad 67 tys. zł.
NPOW w Małachowie zapewnia swoim podopiecznym opiekę, kształcenie i wychowanie oraz działalność rewalidacyjną w formie rehabilitacji społecznej. Jednostka położona jest poza miastem, a ze względu na niedostateczną komunikację miejską konieczne jest posiadanie własnego środka lokomocji. Zakup nowego busa pozwoli na zaspokojenie podstawowych potrzeb niepełnosprawnych wychowanków w zakresie transportu.
Zadowolenia z podpisanych umów nie krył starosta Zbigniew Duda.
- Wiemy, jakie są potrzeby tych placówek i jak ważne jest, aby dzieci tam mieszkające miały zapewnione odpowiednie warunki. Jeżeli tylko ktoś oczekuje pomocy, zwróci się do nas, my tej pomocy udzielamy- podkreśla Zbigniew Duda.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.