przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
"Wesele" w bibliotece
13-09-2017, 19:35:29 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 158 czytań · Drukuj
"Wesele" w biblioteceW ramach szóstej odsłony kampanii "Narodowe Czytanie" w ogrodzie biblioteki przy ul. Wardyńskiego czytano "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Fragmenty jednego z najpopularniejszych polskich dramatów przypomnieli przedstawiciele władzy oraz mieszkańcy.
W minioną sobotę w całej Polsce - na skwerach, w parkach, bibliotekach, muzeach, domach kultury - rozbrzmiewało "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Wszystko za sprawą zainicjowanej pięć lat temu przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego kampanii "Narodowe Czytanie", mającej na celu popularyzację czytelnictwa oraz tego, co w polskiej literaturze najpiękniejsze. W 2012 r. cały naród czytał "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza, rok później komedie i nie tylko A. Fredry, w 2014 r. pisane ku pokrzepieniu serc Polaków dzieła Henryka Sienkiewicza, dwa lata temu wybór padł na historię miłości Stanisława Wokulskiego do Izabeli Łęckiej, a w ubiegłym roku na "Quo Vadis" H. Sienkiewicza. Tym razem postawiono na "Wesele" S. Wyspiańskiego, które mimo że napisane ponad sto lat temu, nadal jest bardzo aktualne.
Wśród tysięcy miejscowości uczestniczących w akcji po raz kolejny znalazł się Ostrowiec. Przybyli w sobotę do ogrodu biblioteki przy ul. Wardyńskiego mieli okazję odczytać ulubione fragmenty dramatu. Treść "Wesela" przypomniała m.in. wiceprezydent Marzena Dębniak, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz młodzież. Wyjątkowego klimatu całej imprezie dodała oryginalna, biesiadna scenografia, a przede wszystkim suto zastawiony jadłem i napitkiem stół.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.