rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Miliony na urząd miasta i ZDK
02-10-2017, 20:32:44 · Ostrowiec · 0 komentarzy · 53 czytań · Drukuj
Miliony na urząd miasta i ZDKGmina Ostrowiec otrzymała dofinansowanie na termomodernizację trzech obiektów użyteczności publicznej. Wygląd zewnętrzny, ale i efektywność energetyczną poprawią ostrowiecki magistrat, budynek Kina "Etiuda" oraz siedziba Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej "Przystań".
W ubiegłym tygodniu prezydent Jarosław Górczyński podpisał z marszałkiem Adamem Jarubasem preumowę na wsparcie z RPO tej inwestycji. W termomodernizację trzech obiektów o łącznej powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych, gmina zainwestuje prawie 6 mln zł, w tym 3,6 mln to środki unijne.
- Mamy dzisiaj kolejny dobry dzień dobrych wiadomości dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Informacje, które chcemy przekazać, dotyczą szerokiej grupy mieszkańców, ponieważ z obiektów kultury korzysta wielu ostrowczan oraz osób odwiedzających nasze miasto. Widać, że nasze otoczenie zmienia się na lepsze - przyznał prezydent Jarosław Górczyński.
W ostatnich tygodniach gmina uzyskała wsparcie na rozbudowę Targowiska Miejskiego i na zabezpieczenie przeciwpowodziowe. Aktywność władz w pozyskiwaniu środków unijnych zauważył marszałek.
- Ostrowiec jest prawdziwym liderem, jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków unijnych. Mam nadzieję, że tak będzie nadal. To udowadnia wysoki potencjał administracyjny miasta. Realizacja projektu termomodernizacji przyczyni się do zmniejszenia kosztów utrzymania budynków oraz do wymiany źródeł ciepła, co ma wymiar ekologiczny. Ostrowiec odnosi pasmo sukcesów, z czego bardzo się cieszę- powiedział Adam Jarubas.
Prace ruszą bardzo szybko, bowiem jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg. Termin zakończenia robót to 2018 rok. Niewykluczone, że zarówno urząd miasta, jak i budynek dawnego Zakładowego Domu Kultury będą pomalowane w podobnych barwach, nawiązujących do hutniczych tradycji Ostrowca.
W wyniku realizacji projektu zostanie zaoszczędzona energia elektryczna i cieplna, zakładany też jest spadek emisji gazów cieplarnianych.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.