rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Zainaugurowali kolejny rok akademicki
02-10-2017, 20:41:39 · Ostrowiec · 0 komentarzy · 93 czytań · Drukuj
Zainaugurowali kolejny rok akademickiW sobotę, w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Studenci pierwszego roku, w obecności założycieli i senatu ostrowieckiej Alma Mater, kadry naukowo-dydaktycznej, przedstawicieli władz samorządowych i instytucji współpracujących z uczelnią złożyli ślubowanie i wysłuchali inauguracyjnego wykładu na temat depresji, który wygłosiła dr hab. Bożena Zboina.
Sobotnią uroczystość rozpoczęło nabożeństwo, odprawione w kościele p.w. św. Kazimierza na Pułankach. Po nim nastąpił przemarsz do budynku uczelni, gdzie zgromadzonych powitała rektor WSBiP dr Izabela Zaborowska, kreśląc w swoim przemówieniu perspektywy rozwoju ostrowieckiej Alma Mater.
- Nowy rok akademicki rozpoczniemy ze stanem studentów bliskim 1800 osób. Rekrutacja nadal trwa i będzie przedłużona co najmniej do 20 października. Obecnie do naszej uczelni przyjętych zostało ponad tysiąc nowych studentów na studia licencjackie i magisterskie - informowała dr Izabela Zaborowska, podkreślając, że największym zainteresowaniem cieszył się kierunek pielęgniarstwo, zwłaszcza studia II stopnia, na które przyjęto w tym roku ponad 700 osób. - Bardzo cieszy nas fakt, że na studia II stopnia oprócz absolwentów uczelni, z którymi współpracujemy od lat rekrutują się w tym roku także absolwenci innych uczelni, co wskazuje na to, że WSBiP zaczyna być popularna w coraz większej ilości jednostek akademickich w kraju, a dobra opinia o jakości naszego kształcenia jest przekazywana wśród studentów. Stale poszerzamy i uaktualniamy naszą ofertę edukacyjną i szkoleniową, dostosowując ją do zmieniających się przepisów i potrzeb rynku edukacyjnego. Prowadzimy także projekty. W tym roku akademickim planujemy projekty skierowane do studentek pielęgniarstwa oraz na bezpłatne studia podyplomowe.
Po przemówieniu rektor WSBiP, nastąpiło wręczenie Rektorskich Dyplomów Uznania najlepszym studentom i absolwentom oraz dyplomów uznania dla instytucji, firm i osób współpracujących z uczelnią, a także uroczysty akt immatrykulacji.
W inauguracji, oprócz studentów, założycieli uczelni, byłych rektorów i profesury WSBiP uczestniczyli duchowni, przedstawiciele zaprzyjaźnionych ośrodków akademickich, władz samorządowych, lokalnych instytucji, przedsiębiorstw, organizacji i stowarzyszeń.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.