przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Radosne Orszaki Trzech Króli
07-01-2018, 20:43:50 · Bez kategorii · 0 komentarzy · 330 czytań · Drukuj
Radosne Orszaki Trzech KróliW kilku miejscowościach w regionie uroczyście obchodzono święto Trzech Króli. Ulicami przeszły barwne orszaki prowadzone przez mędrców ze Wschodu.

W Opatowie
W Opatowie uroczystości rozpoczęły się od mszy świętych w obu miejscowych świątyniach. Po nabożeństwach wierni spotkali się w kolegiacie, gdzie zawierzono miasto Dzieciątku Jezus i Świętej Rodzinie. Następnie barwny Orszak prowadzony przez Opatowską Orkiestrę Dętą przeszedł do Opatowskiego Ośrodka Kultury, gdzie zainaugurowano Gody Opatowskie. Na scenie OOK wystąpiły: Dziecięca Grupa Teatralna, Opatowski Teatr Muzyczny oraz zespół Jagódki z Niepublicznego Przedszkola "Dziecięcy Raj" w Kobylanach.
- Maluchy od kilku tygodni wspólnie z nauczycielkami przygotowywały się do tak ważnego dla nich wydarzenia - wystąpieniem przed widownią na prawdziwej scenie. Dzieci do każdej próby podchodziły bardzo poważnie oraz starały się jak najlepiej wczuć w odgrywane role. Mimo długich przygotowań bardzo się stresowały, gdyż był to dla nich bardzo ważny i wyjątkowy dzień. Występ został nagrodzony gromkimi brawami- mówi Aneta Bławat, pomysłodawczyni i założycielka przedszkola "Dziecięcy Raj" w Kobylanach.
W nagrodę mali artyści otrzymali dyplom i statuetkę "Aniołka".

W Ostrowcu
Już po raz piąty w ostrowieckie obchody święta Objawienia Pańskiego wpisał się uroczysty Orszak Trzech Króli, który tym razem przebiegł pod hasłem "Bóg jest dla każdego". W sobotę wierni przeszli ulicami miasta do Rynku. W pochodzie wzięło udział wielu wiernych, którzy wyruszyli w trzech grupach: zielonej, czerwonej i żółtej z trzech świątyń - sanktuarium NMP Saletyńskiej, sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz kolegiaty św. Michała Archanioła. W symbolicznych przebraniach i koronach na głowach, poprowadzeni przez Mędrców ze Wschodu, spotkali się w centralnym placu miasta.
Główne uroczystości odbyły się przy ustawionej w Rynku, świątecznie przybranej scenie. Po złożeniu darów przez Króli - w asyście chórów anielskich i pastuszków - pojawili się przedstawiciele władz miasta i powiatu, by wspólnie z dziekanem dekanatu ostrowieckiego ks. prałatem Janem Sarwą oddać hołd i zawierzyć miasto oraz ostrowczan Nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus. Potem nastąpiło radosne kolędowanie, w które włączyło się wiele osób.
(JAZ); K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.