przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Monitoring i drogi priorytetem
13-03-2018, 17:56:21 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 76 czytań · Drukuj
Monitoring i drogi priorytetemDokończenie wykonania nakładek asfaltowych pomiędzy blokami przy ul. Sienkiewicza, organizacja nowych miejsc parkingowych, montaż dodatkowych lamp i monitoringu - to najpilniejsze potrzeby mieszkańców Kuźni zgłoszone podczas dorocznego zebrania rady osiedla.
Ostrowieckie dzielnice zmieniają się. Dzięki dodatkowym środkom, przekazywanym radom w ramach programu "Osiedle od nowa", zwiększa się zakres prowadzonych prac. Sukcesywnie realizowane są zadania najbardziej oczekiwane społecznie. Na "Kuźni" takich jest wiele. Osiedle, szczególnie w części blokowej, od lat boryka się z infrastrukturą drogową i brakiem miejsc parkingowych. Budynki wielomieszkaniowe powstały kilkadziesiąt lat temu, w dość gęstej zabudowie. Bloki oddzielają wąskie uliczki. Wówczas nikt nie przewidział, że posiadanie auta stanie się standardem i zabraknie miejsca, by nimi bezpiecznie przejechać czy zaparkować. Stąd najpilniejsza z potrzeb, z jakimi mieszkańcy wystąpili podczas dorocznego spotkania z władzami miasta, dotyczyła dokończenia wykonania nakładek asfaltowych pomiędzy budynkami wielomieszkaniowymi od nr 65/9 do 65/14 oraz organizacji nowych miejsc parkingowych i postojowych zwłaszcza przy drodze wjazdowej w osiedle lub poszerzenia tej drogi.
- Obecnie jest ona tak wąska, że jak samochód zaparkuje przy krawężniku, przejazd pozostałych pojazdów odbywa się dosłownie po naszej klatce. Wybiegają dzieci, wychodzą osoby starsze, o tragedię nie trudno - mówiła Małgorzata Wasilewska.
We wniosku formalnym, jaki mieszkańcy złożyli na ręce prezydenta Jarosława Górczyńskiego uwzględniono również przeprowadzenie przeglądu tzw. miejsc niebezpiecznych, jak bunkry ochronne, wyrównanie terenu i położenie nowej nawierzchni na wysokości pomiędzy cukiernią "u Ani" a przystankiem MPK, montaż oświetlenia m.in. przy blokach nr 65/13 i 65/14 oraz przy schodach w parku osiedlowym, remont chodników, wykonanie na głównej drodze "czerwonych bloków" przynajmniej jednego progu zwalniającego. W związku z niedawnymi aktami wandalizmu i notorycznym przebijaniem opon samochodów, mieszkańcy prosili także o zabezpieczenie terenu osiedla poprzez montaż systemu monitoringu w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne.
- Jeśli chodzi o odtworzenie nawierzchni w istniejących obszarach i takich samych parametrach, to jest do wykonania. Wraz z rozpoczęciem sezonu na prace remontowo-budowalne skonsultujemy się z radą i ustalimy, co konkretnie można zrobić. Na pewno problemu z miejscami parkingowymi nie rozwiążemy tak łatwo, bo tu jest specyficzna zabudowa i ograniczają nas przepisy. Sprawę progu zwalniającego przemyślimy - obiecał prezydent Górczyński, informując, że w ramach rozbudowy systemu monitoringu miasto będzie montować nowe kamery na skrzyżowaniach i ulicach.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem WiadomościPowered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.