rejestracja  przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Radni nie byli zgodni - Trzy szkoły w rękach dyrekcji
28-02-2011, 19:35:16 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 928 czytań · Drukuj
Powiat ostrowieckiSzkoły podstawowe w Nietulisku Dużym, Dołach Biskupich i Wymysłowie od września poprowadzą osoby fizyczne. Rada Miejska w Kunowie wyraziła zgodę na reorganizację tych placówek.

Zmiana sieci szkół w gminie Kunów była nieunikniona. Wymusiła ją spadająca liczba uczniów oraz rosnące koszty funkcjonowania placówek.
-Decyzja o przekształceniu szkół w Dołach Biskupich, Wymysłowie i Nietulisku była poprzedzona bardzo wnikliwą analizą sytuacji w budżecie. A ta jest bardzo niezadawalająca. W tym roku do szkół dopłacimy 3,5 mln złotych. To są olbrzymie pieniądze. Niezależnie od tego, czy w klasie jest 3, czy 30 uczniów, nauczyciele zarabiają tyle samo. Nie chcieliśmy podejmować drastycznych kroków, stąd takie propozycje - powiedziała burmistrz Beata Duda, argumentując decyzję.
Prowadzenie szkół zaproponowano dotychczasowym dyrektorkom. Kurator oświaty wydał pozytywną opinię o tym pomyśle, jednakże związki zawodowe nauczycieli nie pochwaliły proponowanych zmian.

- Oznacza to utratę miejsc pracy dla nauczyciel i brak gwarancji na zatrudnienie. Przyniesie to negatywne skutki dla dzieci- uważa Mieczysław Gałęzia, szef ZNP w gminie Kunów.

- Nie jest to atak na oświatę ani próba zubożenia środowiska nauczycielskiego- odpowiedziała burmistrz.- Dla uczniów i rodziców nic się nie zmieni. Szkoły nadal będą samorządowe, tylko prowadzone przez osoby fizyczne. Pragnę podkreślić, że mniejsza liczba godzin, a więc i niższe uposażenie to problemy, które nie ominą w przyszłości innych szkół.
Nie wszyscy radni głosowali za przekształceniem szkół.
G. Misiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Boks reklamowy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.