przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
O korzyściach z 500+
12-04-2018, 21:53:31 · Newsy · 0 komentarzy · 59 czytań · Drukuj
O korzyściach z 500+

"Dwa lata z programem Rodzina 500+ w województwie świętokrzyskim" to temat debaty, która odbyła się w miniony piątek w urzędzie wojewódzkim w Kielcach. Jednym z gości był starosta Zbigniew Duda.
Podczas spotkania z udziałem świętokrzyskich parlamentarzystów, samorządowców oraz rodzin korzystających z rządowego programu, podsumowano dotychczasowe funkcjonowanie "Rodziny 500+" w naszym regionie.
- Po dwóch latach od wprowadzenia programu możemy stwierdzić, że ubóstwo ekonomiczne polskich rodzin znacznie spadło. Częściej też rodzice decydują się na urodzenie kolejnych dzieci. Świadczą o tym nie tylko dane ogólnopolskie, również w naszym województwie obserwujemy wzrost liczby urodzeń. Inwestycja w dzieci to inwestycja w przyszłość- podkreśliła wojewoda Agata Wojtyszek.
Do województwa świętokrzyskiego trafiło już z rządowego programu ponad 1,4 miliarda złotych. W naszym regionie uczestniczy w nim ponad 77 tysięcy rodzin. Znaczące środki z tej puli pobrały rodziny z powiatu ostrowieckiego. O korzyściach płynących ze wsparcia opowiadał starosta Zbigniew Duda.
- W powiecie ostrowieckim program realizowany jest między innymi przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Poprzez powiatową placówkę pomoc trafia do rodzin zastępczych i wychowanków domów dziecka. Analizując dane statystyczne z poszczególnych miesięcy ubiegłego roku, śmiało można powiedzieć, że pomoc otrzymywało co miesiąc ponad 140 dzieci. W roku 2017 na realizację zadania wydatkowano 784 869 złotych- mówił starosta Zbigniew Duda.
Należy dodać, że świadczenia 500+ wypłaca również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W 2017 roku  złożono ogółem 4 064 wniosków, na ponad 33 miliony 582 tysięcy złotych. Pomoc trafiła do 11 825 dzieci.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.