przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Waśniowska kultura doceniona
12-04-2018, 21:55:42 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 49 czytań · Drukuj
Waśniowska kultura doceniona

Wójt Krzysztof Gajewski odebrał statuetkę i certyfikat  "Wzorowa Gmina". Waśniów otrzymał ten zaszczytny tytuł za działania na niwie kultury.
- Nagroda i przyznany tytuł "Wzorowa Gmina" to podziękowanie i docenienie wieloletnich starań o realizację projektów inwestycyjnych oraz zakup wyposażenia pozwalających na prowadzenie bogatej działalności kulturalnej. Bazę lokalową stanowią niedawno wyremontowany budynek Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu i teren wokół niego, nowo wybudowana scena "Waśniowskie Błonia" oraz  pomieszczenia w hali sportowej w Waśniowie- powiedział wójt Krzysztof Gajewski.
Podkreślić należy, że oferta zajęć proponowanych przez GOKiS spotyka się z szerokim zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców. W zajęciach nauki gry na instrumentach muzycznych uczestniczy corocznie ponad 30 osób. Działają również 2 zespoły wokalno- muzyczne i akademia śpiewu wielogłosowego. Instruktorzy z placówki pracują z 6 zespołami folklorystycznymi z terenu gminy. Swoich zwolenników mają też zajęcia rekreacyjne z elementami tańca jak rytmika, dance time, zumba czy fitness. Zarówno dzieci, jak i rodzice, a także seniorzy chętnie biorą udział w zajęciach plastycznych, jak i rękodziełach. Działania waśniowskiego ośrodka kultury to także liczne spotkania integracyjne, warsztaty, imprezy plenerowe i uroczystości o zasięgu lokalnym i regionalnym.
Podczas uroczystej gali w Kielcach wójtowi towarzyszyli skarbnik gminy Bogumiła Bugaj, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie Marzena Karcz oraz kierownik Referatu Technicznego Urzędu Gminy Marek Kołodziński.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.