przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Konkurs "Start-up na 5-tkę"
16-04-2018, 17:17:13 · Newsy · 0 komentarzy · 49 czytań · Drukuj
Konkurs "Start-up na 5-tkę"

Do 11 maja 2018 r. uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z Polski Wschodniej mogą zgłosić się do konkursu „Start-up na 5-tkę”, którego organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Konkurs wieńczy tegoroczną edycję akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie - autorzy najciekawszych pomysłów na innowacyjny biznes zmierzą się w finale w prawdziwej Platformie startowej. Do wygrania jest uznanie ekspertów i cenne nagrody rzeczowe.

W obecnej edycji „Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” bierze udział ponad 12 tys. uczniów, którzy podczas niekonwencjonalnej formuły zajęć mogą się dowiedzieć jak z pomysłu zrobić własny biznes typu start-up. Kanwą lekcji jest ścieżka, którą przechodzą w prawdziwym życiu trochę starsi, bo co najmniej pełnoletni, innowatorzy. Z pomocą funduszy europejskich zakładają oni i rozwijają biznes w Polsce Wschodniej.

Po lekcjach czas na sprawdzian – jest nim konkurs „Start-up na 5-tkę”. To również druga edycja. Jak pokazał zeszłoroczny konkurs, nawet będąc w szkole można mieć pomysł na biznes, który innowacyjnością zaskoczy ekspertów. W ubiegłym roku nagrodzono aplikację do wirtualnego przymierzania odzieży; ekologiczne kosze na odpady oraz nawiązujące do tradycyjnych zawodów - nowoczesne beczki. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju liczy, że także wśród tegorocznych uczestników lekcji jest wielu przyszłych start-upowców. Dlatego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Start-up na 5-tkę”.

Zgłoszenia mogą składać zespoły uczniów,  maksymalnie 3-osobowe. Pomysł na innowacyjny produkt lub usługę należy opisać na prostym formularzu, dostępnym online pod adresem: www.lekcjafunduszach.zgloSszkole.pl. Ważne by opisać jak zgłaszany produkt/ usługa może zaistnieć na rynku, znaleźć odbiorców i zmienić się w finansowy sukces. Spośród zgłoszeń eksperci pracujący na co dzień w jednej z Platform startowych w Polsce Wschodniej wybiorą finalistów – po jednym zespole z każdego województwa. Finaliści otrzymają szansę osobistej prezentacji pomysłu przed panelem ekspertów w Platformie. Finał odbędzie się 19 czerwca. Do wygrania uznanie ekspertów, cenne nagrody a może i własna przyszłość w biznesie.

„Konkurs to próba generalna przed sięgnięciem po fundusze europejskie w Programie Polska Wschodnia. Wierzymy, że warto przekonywać młodzież, że prowadzenie własnej firmy jest dobrym pomysłem na zawodową przyszłość. Zwłaszcza, jeżeli podstawą biznesu jest pasja założyciela. W końcu jeśli zarabiasz robiąc to co lubisz, nigdy nie chodzisz do pracy”. – mówi minister Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

„W Platformach startowych młodzi ludzie pokazują nam, że wiek nie jest żadną barierą dla prowadzenia biznesu opartego na niezwykłym pomyśle. W ubiegłorocznej edycji konkursu finaliści, choć w większości jeszcze niepełnoletni, zadziwili nas swoimi dojrzałymi i świetnymi pomysłami. Wiele z zaproponowanych wtedy pomysłów nadawałoby się do Platform startowych. To budzi w nas optymizm, że i tym razem młodzież z Polski Wschodniej sprosta zadaniu i zaproponuje kolejne innowacyjne rozwiązania, które już w niedalekiej przyszłości mogą stać się prawdziwymi start-upami”. – podkreśla minister.

Zatem jakie są zasady udziału w konkursie?

Zgłoszenia należy przesyłać w terminie 11 kwietnia 2018 r. – 11 maja 2018 r. wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie: www.lekcjafunduszach.zgloSszkole.pl

Więcej o platformach startowych w Polsce Wschodniej: http://www.polskawschodnia.gov.pl/strony/wiadomosci/nowe-szanse-dla-start-upow-w-polsce-wschodniej/

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.