przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Strefa przemysłowa w Kunowie rozwija się
17-04-2018, 00:12:21 · Powiat ostrowiecki · 0 komentarzy · 435 czytań · Drukuj
Strefa przemysłowa w Kunowie rozwija się

Na terenie strefy przemysłowej w Kunowie działa kilkanaście podmiotów gospodarczych. Firmy te zatrudniają łącznie ponad tysiąc osób. Znaczącymi pracodawcami są: "Agroplastmet" sp. z o.o., "Paradowscy AMP" sp. j., "Perfectdoor" sp. z o.o., "Everhouse" sp. z o.o., "Komo Service" sp. z o.o, PHU "Komo", Skłodowski Spółka Jawna, BPR sp. z o.o. czy TBM sp. z o.o.
To głównie z myślą o tych pracodawcach została podjęta przez Radę Miejską w Kunowie uchwała w sprawie pomocy de minimis w zakresie obniżenia stawek podatkowych.
- Programem pomocy dla przedsiębiorców objęte są te podmioty, które prowadzą działalność gospodarczą w nowo wybudowanych budynkach, rozpoczętą po 1 stycznia 2016 roku- przypomina burmistrz Lech Łodej.
Jedną z takich firm, która skorzysta z pomocy gminy w zakresie obniżenia podatku od nieruchomości, jest TBM sp. z o.o. Spółka w kunowskiej strefie przemysłowej działa od 2010 roku. Zajmuje się produkcją przekąsek, głównie chrupek kukurydzianych. Flagowym produktem są chrupki pod marką tygryski. Zakład zatrudnia ponad 160 osób, w tym blisko połowa to mieszkańcy gminy Kunów. Jego współwłaściciel Tomasz Miśkiewicz bardzo sobie chwali współpracę z burmistrzem Kunowa. I podkreśla, że aktualnie w gminie jest bardzo dobry klimat do prowadzenia działalności gospodarczej.
- Nie ukrywam, że mocno liczyliśmy na to, że jak przyjdzie konkretny burmistrz, co się zresztą stało, będzie podłoże do tego, by się rozwijać. Faktycznie zmieniła się atmosfera, jeśli chodzi o podejście do biznesu, zmieniło się nastawienie urzędników, jesteśmy mile widziani, zapraszani. Nie ukrywam, że decyzja o rozbudowie zakładu była podejmowana na podstawie takiej przychylności władz gminy- mówi Tomasz Miśkiewicz, prezes TBM sp. z o.o.
Firma, będąca czołowym producentem przekąsek na polskim rynku, rozwija się i rozbudowuje. W tym roku zostanie oddana do użytku hala magazynowa, w której będzie składowane ponad 3 tysiące palet. Właśnie ta inwestycja zostanie objęta uchwałą de minimims w zakresie obniżenia przez kolejne trzy lata podatku od nieruchomości.
Spółka TBM jest przykładem doskonałej współpracy na linii gmina- przedsiębiorcy.
Samorząd, widząc potencjał w lokalnych firmach, dba również i o otoczenie, w którym prowadzona jest działalność. Względem strefy przemysłowej gmina ma bardzo poważne plany.
- Blisko dwa lata temu zrobiliśmy kosztorys na około 12 mln złotych, zakładający głęboką rewitalizację terenu dawnej fabryki w Kunowie. Chcemy zmodernizować rampę kolejową, wybudować nowe dogi, ponieważ stan obecnych traktów jest fatalny. W planach jest kanalizacja, chodniki, parkingi i oświetlenie. Chcemy, aby to było w pełni funkcjonalne miejsce dla inwestorów i pracowników firm- dodaje burmistrz Lech Łodej.- Czekamy na wparcie finansowe, którego jeszcze nie ma.
Niezależnie od tego samorząd próbuje i, jak się okazuje, ze skutkiem pozytywnym poprawiać warunki do prowadzenia biznesu w tej części gminy. Nowy plan zagospodarowania obejmuje teren strefy przemysłowej i będzie zmieniony. Gmina kilka dni temu dostała informację, że są przyznane pieniądze na budowę drogi w strefie. O to prowadzący tam działalność upominali się od wielu lat.
- Do tej pory była to utwardzona nawierzchnia i nie bardzo można było ją zmodernizować. Dopiero nadanie temu odcinkowi statusu drogi gminnej, co zrobiliśmy w tym roku, pozwoliło na ubieganie się o wsparcie na jej budowę. Jest decyzja z Urzędu Wojewódzkiego, że takie mamy przyznane. Gdy tylko zostaną załatwione formalności, przystępujemy do budowy- informuje burmistrz Lech Łodej.
Na terenie strefy przemysłowej wyasfaltowane zostanie pół kilometra drogi, która prowadzi do kilku zakładów.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.