przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Grają dla Tomka
15-05-2018, 00:30:15 · Newsy · 0 komentarzy · 73 czytań · Drukuj
Grają dla Tomka

Tomek Stawiarski, zawodnik MKS Świt Ćmielów, w rezultacie starcia w jednym z ostatnich meczów trafił w ciężkim stanie do szpitala. Dostał rozległych obrażeń wewnętrznych i stracił 3 litry krwi. Aby ratować życie młodego piłkarza, potrzebne jest wsparcie finansowe. W zbiórkę pieniędzy na ten cel włączyło się już wiele klubów sportowych i osób prywatnych. Jedna z akcji charytatywnych, koordynowana przez Fundację "Cornelia" Wioletty Rogali-Mazur, odbyła się w minioną niedzielę na stadionie "Świt". Podczas meczu sprzedawano cegiełki i licytowano sportowe gadżety. W rezultacie udało się pozyskać ponad 4,7 tys. zł.
Wśród osób, które wykupiły cegiełkę, zostały rozlosowane nagrody, ufundowane przez Joannę Mularską, prezes Klubu Świt Ćmielów, radnego powiatowego Mariusza Pasternaka oraz Wiolettę Rogalę- Mazur, prezes Fundacji "Cornelia". Zorganizowano też aukcję, na której wystawiono piłkę z podpisami zawodników KSZO Ostrowiec oraz piłki przekazana przez zawodników z Brzóstowej. Zlicytowano je w sumie za 1350zł. Największą wartość, bo aż 600zł, osiągnęła piłka wylicytowana przez Klub Ester Wojciechowice - w imieniu klubu licytował trener Piotr Paszyński. Również tego dnia okoliczne kluby sportowe dołączyły się do akcji. Zawodnicy KSZO Ostrowiec przekazali 470 zł, a Marolu Jacentów - 319 zł, kolejne 250 zł to suma, za jaką wykupili cegiełki druhowie OSP Grójec wraz z radnym Wojciechem Stachurskim.
- Cały czas otrzymujemy informacje z okolicznych klubów, od osób prywatnych i firm, że chcą wesprzeć leczenie i rehabilitację Tomka. Piłkarz ma usuniętą śledzionę i będzie musiał przyjąć szczepionki uodparniające. W przyszłym tygodniu wraz z rodziną wybiera się do chirurga szczękowego - ma połamane kości szczęki i twarzy. Czeka go długie leczenie i rehabilitacja - przyznaje Wioletta Rogala-Mazur. - Założyliśmy profil na facebooku "Gramy dla Tomka Stawiarskiego", na którym na bieżąco Rafał Stan udostępnia informacje o naszych działaniach.
Wesprzeć leczenie zawodnika można, wpłacając dowolne datki na specjalne subkonto Fundacji "Cornalia" o numerze 06 1020 2674 0000 2902 0156 2818, dopisując w tytule "Pomoc dla Tomka" lub za pośrednictwem internetowej platformy zrzutka.pl. 
K.F.

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Weather Underground PWS IOSTROWI4
Pod Patronatem Wiadomości


Polecamy

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.