przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
LGD wspiera przedsiębiorców i mieszkańców
13-06-2018, 20:54:24 · Powiat opatowski · 0 komentarzy · 45 czytań · Drukuj
Powiat opatowski

W ubiegłym roku Lokalna Grupa Działania Powiatu Opatowskiego rozpoczęła realizację trzech projektów współpracy, w tym jednego międzynarodowego. Te ciekawe przedsięwzięcia, skierowane do mieszkańców, kontynuowane są w roku bieżącym.
Pierwszy z nich to "Kreator przedsiębiorczości". Dzięki temu przedsięwzięciu w Opatowie utworzone zostanie Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, które będzie zajmować się rozwojem przedsiębiorczości na terenie gmin wchodzących w skład LGD Powiatu Opatowskiego. Instytucja ta ma wspierać rozwój mikro i małej przedsiębiorczości poprzez działalność szkoleniową, doradczą i informacyjną. Zainteresowani będą mogli się dowiedzieć na przykład, w jaki sposób i gdzie zarejestrować działalność gospodarczą. Organizowane będzie bezpłatne doradztwo w zakresie zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych i doskonalenia nabytej wiedzy, będą warsztaty rozwijające kreatywność i innowacyjność uczestników oraz ich umiejętności biznesowe. Ciekawym punktem będą spotkania z osobami,  które podpowiedzą, skąd dostać środki na sfinansowanie działalności firmy. Na wsparcie mogą również liczyć lokalne produkty poprzez udział w ich promocji oraz pomoc w pozyskiwaniu środków na utrzymanie i rozwój produkcji oraz łańcucha sprzedaży.
Kolejny projekt, nazwany "Marsz po zdrowie", adresowany jest do osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Wytyczone i oznakowane  zostaną dwie trasy do nordic walking na terenie gmin Opatów i Sadowie. Wyszkoleni instruktorzy organizować będą rajdy i zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców obszaru LGD.
"Czas na świętokrzyskie" to następny projekt LGD Powiatu Opatowskiego, który ma na celu promocję już istniejących oraz nowo powstałych atrakcji turystycznych poprzez uruchomienie portalu turystycznego, nagranie filmów, wykonanie wirtualnych spacerów po wybranych atrakcjach turystycznych, opracowanie i wydanie map, zakup wyposażenia gastronomicznego do promocji lokalnej kuchni, a także promocję na targach Agrotravel.
Warto dodać, że Lokalna Grupa Działania Powiatu Opatowskiego, realizując Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w latach 2016 i 2017 objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich, ogłosiła nabory wniosków na tworzenie i rozwój firm na  2,5 miliona złotych. Na budowę i modernizację infrastruktury, wykorzystywanej do spędzania czasu wolnego przeznaczono ponad milion złotych.
G. Soboń

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem WiadomościPowered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.