Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Patriotyzm wymaga poświęceń

Główne uroczystości święta setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Ostrowcu Św. rozpoczęło nabożeństwo za Ojczyznę. Celebrował je biskup Diecezji Sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz. Przed uroczystą modlitwą, w przedsionku kościoła odsłonięta została pamiątkowa tablica. Do odsłonięcia zaproszone zostały stuletnia mieszkanka Ostrowca Stanisława Gryz oraz 3-miesięczna Hania z rodzicami.

Staszic dla "Niepodległej"

Projekt "100 minut o Niepodległości - niepodległość w czterech odsłonach" przygotowany przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów LO nr I im. St. Staszica nie tylko został wpisany w oficjalne obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale Decyzją Pełnomocnika Rządu do Spraw Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Ministra Jarosława Sellina uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego "Niepodległa".

Przełom w sprawie szpitalnego parkingu

Starania o wybudowanie parkingu przy Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Św. przyniosły efekt. Radni miejscy na ostatniej w tej kadencji sesji zgodzili się przekazać powiatowi działkę.

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci

Dzień Wszystkich Świętych to święto kościelne, które jest obchodzone 1 listopada i celebrowane w każdym kościele katolickim na świecie. To wyjątkowe święto stanowi wspomnienie wszystkich zmarłych i zostało ustanowione przede wszystkim ku czci tych, którzy osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem, a zarazem świętych niewyniesionych oficjalnie na ołtarze.

Żądło w Bałtowie, Suska w Ćmielowie, a Gajewski w Opatowie

Wczoraj odbyła się II tura wyborów samorządowych na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - tam, gdzie rozstrzygnięcia nie przyniosła I tura. W powiatach ostrowieckim i opatowskim sytuacja taka dotyczyła trzech miejscowości. Oficjalne wyniki wyborów, podane dziś przez Państwową Komisję Wyborczą, dają zwycięstwo Hubertowi Żądło w Bałtowie, Joannie Suska w Ćmielowie i Grzegorzowi Gajewskiemu w Opatowie.

Finał WOŚP już w styczniu

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019. Tego dnia będą zbierane fundusze pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste- gramy dla dzieci małych i bez focha" na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Ostrowiecki sztab ZHP już został zarejestrowany i tym samym oficjalnie rozpoczął prace związane z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z organizacją Ostrowieckich Biegów Niepodległości w niedzielę 11 listopada wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Prezentujemy szczegółową informację o wyłączeniach ulic lub utrudnieniach w ruchu.

Wiatr zerwał elewację bloku

Duża część elewacji bloku nr 13 na osiedlu Pułanki została zerwana przez porywisty wiatr. Duże kawałki tynku i styropianu spadły na trawnik, teren wokół bloku został zabezpieczony. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Pomóżmy jednemu z nas!

Mateusz Sikorski, 25-letni mieszkaniec naszego miasta, potrzebuje naszej pomocy. Mateusz od urodzenia cierpi na dystrofię mięśniową typu Duchenne'a, której skutki to rozległy zanik oraz niedowład mięśni, które uniemożliwiają poruszanie się i na kardiomiopatię rozstrzeniową, czyli ciężką niewydolność serca.

Mieszkańcy docenili pracę prezydenta i jego załogi

Jarosław Górczyński został ponownie wybrany przez mieszkańców na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Według oficjalnych wyników opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą Jarosław Górczyński otrzymał 70,39 %, co przekłada się na 18 873 głosy oddane na niego. Na specjalnej konferencji prezydent wyraził słowa podziękowania swoim wyborcom oraz współpracownikom.

Polska lepsza od Litwy na ringu w Ostrowcu Św.

Polska pokonała w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR w Ostrowcu Św. Litwę 10:8 w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Najwięcej emocji przyniósł przedostatni pojedynek, w którym w ostrowieckim ringu zaprezentował się pięściarz KSZO Andrzej Kołton (91kg). W trzeciej rundzie ostrowczanin był liczony, co zaważyło na końcowym werdykcie. Sędziowie orzekli zwycięstwo jego rywala, Robertasa Jokulysa.

Reklama

Reklama