Podwyżki w szpitalu

Starosta Zbigniew Duda zawarł porozumienie z pracownikami Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Św. Ponad 700 osób już od sierpnia dostanie podwyżki.

 

Kilka tygodni trwały rozmowy dyrektora szpitala z pielęgniarkami, położnymi, laborantami oraz pracownikami niemedycznymi odnośnie zwiększenia uposażenia. Włączenie się do negocjacji starosty Zbigniewa Dudy przyniosło wymierne efekty. W ubiegłym tygodniu doszło do wypracowania wspólnego stanowiska. Przedstawiciele pięciu związków zawodowych, starosta Zbigniew Duda oraz dyrektor lecznicy Rafał Lipiec podpisali wstępne porozumienie.

- Szczegółów na razie nie będziemy zdradzać. Dopiero po podpisaniu ostatecznego porozumienia, co nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni. Jesteśmy usatysfakcjonowani z tego, co nam zaproponowano. Myślę, że te ustalenia zostaną scementowane w porozumieniu - poinformował Tobiasz Stefaniec, radca prawny grupy pracowników szpitala.

- Udało nam się wypracować konsensus, spotkaliśmy się w połowie drogi i jesteśmy zadowoleni. Dla mnie ważne jest to, że ludzie będą zarabiać więcej, z większą ochotą będą wykonywać służbę - podkreślił ostrowiecki starosta.

Porozumieniem jest objętych ponad 700 pracowników. Podwyżki będą obowiązywać od 1 sierpnia, ich wysokość będzie uzależniona od stażu pracy, tak jak wnioskowały związki zawodowe. Szczegóły mają być znane za kilka dni.

G. Soboń


Drukuj