Szukasz mieszkania, zgłoś się do MOPS-u

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna rekrutację osób chętnych do udziału w programie "Lokator". Jest to nowa forma wsparcia osób, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji mieszkaniowej oraz dla tych, którzy samotnie zamieszkują w swoich domach.

 

Pracownicy MOPS mówią wprost, że wśród podopiecznych, którzy korzystają z usług opiekuńczych, samotność jest jednym z największych problemów, z którymi się borykają. Z drugiej strony jest spora grupa osób, która ma problemy mieszkaniowe.

- Nasz projekt jest reakcją i odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców problemy, które chcemy rozwiązywać kompleksowo- mówi Joanna Basińska, koordynator MOPS.- Stąd nasz apel do osób wrażliwych i czułych na samotność, niepełnosprawność, które z jakiegoś powodu nie mogą dłużej przebywać i mieszkać w dotychczasowym miejscu.

Zasada programu jest taka, że osoby, które nie mają gdzie mieszkać, w zamian za udostępniony pokój mogą ofiarować swój czas, towarzystwo drugiej osobie, która dysponuje wolnym pomieszczeniem. Wspólne zamieszkiwanie nie generuje żadnych kosztów dla żadnej ze stron. Jest nieodpłatną formą pomocy. Lokator nie będzie płacił "odstępnego" za wynajmowany pokój. W razie konieczności każda ze stron otrzyma nieodpłatne porady prawne czy psychologiczne, socjalne od pracowników ośrodka, w celu poprawy własnej sytuacji życiowej.

Do projektu "Lokator" może zgłosić się każdy, kto znajdzie się w takiej sytuacji: kobieta, mężczyzna, matka z dzieckiem, młodzi małżonkowie, których nie stać na wynajęcie mieszkania. Przyjmowane są też zgłoszenia od osób samotnie zamieszkujących, które chcą udostępnić swoje pomieszczenia.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt osobisty z Joanną Basińską w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej IV piętro, pok. 4.11 lub pod numerem telefonu 41 276-76-57 w godzinach 7.00-15.00.

G. Soboń


Drukuj