Zaangażowani i skuteczni idą po wygraną

"Zaangażowani i skuteczni" - to hasło wyborcze Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego, który stara się o reelekcję na urząd prezydenta miasta. Podczas czwartkowej konwencji komitetu, która odbyła się w kinie Etiuda, zostali przedstawieni kandydaci do rady miasta i rady powiatu.

Spotkanie rozpoczęło się wręczeniem prezydentowi statuetki dla "Najlepszego prezydenta w województwie świętokrzyskim", którą w jego imieniu odebrali we wtorek na gali "Echa Dnia" Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek oraz wiceprzewodniczący Stanisław Choinka. Prezydent Jarosław Górczyński wyraził słowa podziękowania swoim współpracownikom.

- Żaden sukces nie jest sukcesem jednej osoby. Za każdym działaniem stoi rzesza ludzi. Chcę podziękować moim współpracownikom, kolegom i koleżankom za to, że są ze mną. Budować i tworzyć jest trudno, bo to wymaga wysiłku, zaangażowania i współpracy. Łatwo jest przeszkadzać, szkalować i donosić, ale to jest działanie na krótką metę. Dobra, skuteczna i rzetelna praca broni się sama. Nasi kandydaci to siła wiedzy, doświadczenia, młodości, werwy i energii.

Program wyborczy KWW Jarosława Górczyńskiego na kolejną kadencję opiera się na kilku filarach, z których najważniejsze to inwestycje, polityka senioralna oraz nowoczesna infrastruktura. Ważnym filarem programu są również współpracujące samorządy, dlatego KWW Jarosława Górczyńskiego wystawił silną ekipę kandydatów do rady powiatu.

- Przez ostatnie cztery lata budowaliśmy wspólnie markę Ostrowca Świętokrzyskiego. Teraz pora, abyśmy zbudowali markę powiatu ostrowieckiego. Te cztery lata, które przepracowaliśmy, pokazują, że mieszkańcy nie chcą słuchać obietnic, chcą słuchać faktów, realnych rzeczy, które wykonujemy dla naszej lokalnej społeczności -zapowiedział prezydent.

Wiceprezydent Marzena Dębniak, kandydująca do rady powiatu, podkreśliła, że współpraca między samorządami powinna opierać się na partnerstwie.

- W budżecie powiatu są określone środki na inwestycje, jak budowa nowych dróg czy remonty tych istniejących, ale podział tych środków powinien odbywać się we współpracy ze wszystkimi gminami naszego powiatu.

KWW Jarosława Górczyńskiego ma szerokie poparcie wśród lokalnych stowarzyszeń oraz partii politycznych, których członkowie kandydują z list komitetu prezydenta.

- Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi środowiskami. Bardzo się cieszę, że od prawicy, przez centrum, po lewicę, wszystkie te środowiska są z nami. Ważne jest to, żeby ludzie chcieli pracować dla lokalnej społeczności, nie jest ważny szyld partyjny, liczą się praca, zaangażowanie. Chcę podziękować wszystkim kandydatom, gdyż mamy zgromadzenie kilku ważnych czynników: wiedzy, doświadczenia z młodością, z werwą, z energią, a przede wszystkim z chęcią do pracy na rzecz mieszańców naszego miasta i powiatu. To pozwoli, abyśmy mogli na te najbliższe pięć lat myśleć w samych pozytywach o mieście i powiecie ostrowieckim -powiedział prezydent Górczyński. Na konwencji byli obecni między innymi: Dariusz Kogut oraz Paweł Gotowiecki z Prawicy Ostrowieckiej, Marcin Molenda - asystent posła Piotra Liroya Marca, Arkadiusz Bąk - szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie ostrowieckim Grigor Szaginian, Józef Grabowski - przewodniczący struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Sala kina Etiuda była zapełniona po brzegi, w spotkaniu uczestniczyło ponad 460 osób. Oprawę muzyczną zapewniły występy Studia Wokalnego Pandora Miejskiego Centrum Kultury.

Mika


Drukuj