Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Kultura

Wielki Ogień zapłonął po raz dwunasty

W ubiegły weekend 7 i 8 lipca w amfiteatrze w Parku Miejskim odbył się 12 Festiwal Wielki Ogień. Bluesowo-Rockowy Festiwal im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" to przedsięwzięcie cykliczne mające na celu promowanie dorobku artystki, która mu patronuje, muzyki bluesowej oraz miasta Ostrowca, z którym Mira Kubasińska, określana pierwszą damą polskiego bluesa, była całe swe życie związana. Jest także powszechnie uważana za jedną z najważniejszych postaci w dotychczasowej historii tego miasta.

"Wstręt" Moniki Misztal

Po raz kolejny wielbiciele malarstwa mieli okazję zetknąć się z kunsztem malarskim - tym razem w wykonaniu ostrowczanki Moniki Misztal. Wernisaż prac miał miejsce w ubiegły piątek w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych.

Seniorzy świętowali

Ostrowieccy seniorzy zawładnęli w niedzielę Parkiem Miejski w Ostrowcu Św. A to za sprawą senioraliów i wspaniałej zabawy.

Film o bezpiecznych wakacjach

Młodzi ludzie z Ostrowca Świętokrzyskiego nakręcili film o tym, jak szkodliwe jest zażywanie dopalaczy. Młodzi ludzie z Ostrowca Świętokrzyskiego nakręcili film o tym, jak szkodliwe jest zażywanie dopalaczy. 

Przedszkolaki na scenie

Mali aktorzy z ostrowieckich przedszkoli zaprezentowali się na scenie. W Osiedlowym Domu Kultury odbyła się 14. edycja Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych. W tym roku do prezentacji zgłosiło się dziesięć placówek publicznych i niepublicznych. Cieszącą się ogromnym powodzeniem akcję zapoczątkowała Miejska Biblioteka Publiczna i do dziś jest organizatorem.

Święto liceum "Chreptowicza"

Wychowankowie, nauczyciele oraz przyjaciele II LO im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim bawili się na zjeździe absolwentów. Trzydniowa impreza została połączona z jubileuszem 105-lecia istnienia szkoły.

Językowo w "Bronku"

Ostatnie tygodnie upłynęły w LO nr III im. Wł. Broniewskiego pod znakiem języków obcych. W ramach współpracy liceum z Uniwersytetem Marii Curie- Skłodowskiej w murach szkoły gościli wykładowcy i studenci Instytutu Filologii Germańskiej, Słowiańskiej i Romańskiej.

Śpiewająco znają angielski

Angielskie przeboje w wykonaniu dzieci i młodzieży z ostrowieckich szkół podstawowych zabrzmiały w kinie "Etiuda". Uzdolnieni językowo i wokalnie uczniowie zaprezentowali się w koncercie "Simply the best of Ostrowiec - po prostu najlepsi z Ostrowca", który towarzyszył podsumowaniu Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego "Yes I Can".

"Coro Cantorum" dla leśników

W Nadleśnictwie Marcule odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia Związku Leśników Polskich RP Regionu Radomskiego. Artystyczną oprawę wydarzenia zepewnił Nauczycielski Chór "Coro Cantorum" MCK.

Reklama

Reklama