Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Kultura

Sto lat w sto minut

W najbliższą niedzielę, 11.11.2018 r. w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości o godz. 17 w ostrowieckim kinie "Etiuda" będzie można obejrzeć widowisko "Sto lat w sto minut", ukazujące najbardziej charakterystyczne dla poszczególnych dekad, począwszy od 1918 r., zjawiska.

Gala taneczna w OOK

Tancerze z Klubu Tańca "Promenada" z Opatowa prezentowali swoje niemałe umiejętności podczas "Gali tanecznej", która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Opatowskim Ośrodku Kultury.

Zenek Martyniuk zaśpiewa w Ostrowcu!

Zenek Martyniuk, król disco -polo, zaśpiewa w Ostrowcu Świętokrzyskim już w tę sobotę, 3 listopada. Wraz z nim zagrają SKANER, TOP GIRLS i BOYS, którzy wystąpią w hali widowiskowo-rozrywkowej MOSiR przy ulicy Świętokrzyskiej.

Młoda pisarka z PSP 1

Uczennica PSP nr 1 Aleksandra Szczepaniak w czerwcu została laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Popisz się talentem". Opowiadanie pt. "Magiczne Krzemionki" wywarło na jury wielkie wrażenie, a jego autorka znalazła się w gronie 30 najlepszych młodych pisarzy w Polsce.

Nowy Rok Kulturalny uroczyście rozpoczęty

Uroczystość inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019 odbyła się w kinie Etiuda, a poprowadził ją Kazimierz Kowalski, znany polski śpiewak operowy.

Zagrali dla niepodległej

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbył się wyjątkowy koncert organowy pt. "Bogu i ludziom na chwałę" z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzeni w świątyni wysłuchali recitalu organowego w wykonaniu znanego już ostrowieckiej publiczności Mariusza Rysia z Tarnobrzega. Był też ostrowiecki akcent.

Muzyczna uczta o niepodległości

Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego wystąpił na deskach kina "Etiuda" z programem "Trąbo nasza, wrogom grzmij". Przedstawienie, przygotowane z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, mieszkańcy Ostrowca Św. mogli oglądać z inicjatywy senatora Jarosława Rusieckiego.

45 lat Państwowej Szkoły Muzycznej w naszym mieście

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia swojego istnienia. Placówka została założona 1 września 1973 roku z inicjatywy Wydziały Kultury i Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Ostrowcu Św.

Koncert Fundacji "Cornelia"

Fundacja "Cornelia" nie po raz pierwszy udowodniła, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. W minioną sobotę zorganizowała w Domu Kultury w Ćmielowie koncert charytatywny. Cel był bardzo szczytny. Zbierano na leczenie Szymusia i Magdy- dwójki dzieci z gminy Ćmielów.

III Festiwal Piosenki Różnej Osób Niepełnosprawnych

Dziesięć zespołów wzięło udział w III Festiwalu Piosenki Różnej Osób Niepełnosprawnych zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej na osiedlu Słonecznym oraz przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Psychicznie Chorych "Barka". Tegoroczne wydanie festiwalu było szczególne, gdyż utwory zaprezentowane na scenie ostrowieckiego Osiedlowego Domu Kultury Malwa miały charakter patriotyczny w związku ze 100-letnią rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta cykliczna impreza integruje osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi. Od początku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zaprzyjaźnionych ośrodków, czego dowodem jest duża liczba uczestników konkursu.

Przedwiośnie w Chreptowiczu

W ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza zorganizowano uroczystość.

Reklama

Reklama