Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Kultura

Barokowe lutnie oraz rytmy tanga zabrzmiały w Ostrowcu

Piękna muzyka ponownie zabrzmiała podczas XII Dni Muzyki, które odbyły się w naszym mieście w dniach 14 - 16 września. Jest to festiwal dużej rangi z klasyczną muzyką sakralną i świecką w repertuarze, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury od 2005 roku, zawsze w pierwszy lub drugi weekend września. Festiwal, który po dwuletniej przerwie wrócił do kalendarza imprez kulturalnych, rozpoczął się dźwiękami tanga we wnętrzach Urzędu Stanu Cywilnego.

Sukces wokalistek "Pandory"

Julia Tłuczkiewicz i Matylda Szklarska ze Studia Wokalnego "Pandora" przy MCK w Ostrowcu świetnie wypadały w dwunastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej "Nie lękajcie się", zorganizowanym przez parafię św. Antoniego w Kraśniku oraz działającą przy niej Akcją Katolicką.

Alicja Majewska długo bisowała w Opatowie

Poruszający i porywający koncert dała w Opatowie Alicja Majewska. Piosenkarka podkreślała, że występuje w rodzinnych stronach, gdyż wczesne dzieciństwo spędziła w Olbierzowicach koło Klimontowa.

Na stroiki i piszczałki

Nasz koncertowy organista Andrzej Budziński, na co dzień pracujący w Sanktuarium NMP Saletyńskiej na Piaskach, reprezentował Ostrowiec na Międzynarodowych Festiwalach Organowych w Sandomierzu i Tarnobrzegu.

Oddział Zamknięty dał czadu!

Motocykliści z całej Polski i zagranicy, żar lejący się z nieba i ze sceny, dużo konkursów i dobrej zabawy - tak było na kolejnym Międzynarodowym Zlocie Motocyklowym Moto Zauro Music w Bałtowie.

Honorowa Odznaka dla Tadeusza Kurka

Ostrowiecki artysta Tadeusz Kurek został odznaczony Odznaką Honorową Województwa Świętokrzyskiego.

Co słychać w muzeum?

Muzeum Historyczno- Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim szykuje się do realizacji olbrzymiego projektu. Gruntownej modernizacji zostanie poddany pałac Wielopolskich w Częstocicach, natomiast w kopalni na Krzemionkach będą między innymi windy dla niepełnosprawnych.

O "Tarzanie", legendzie podziemia

Rozmowa z Andrzejem Nowakiem-Arczewskim, autorem nowej, kontrowersyjnej książki reporterskiej "Stań do apelu. Pseudonim Tarzan", która ukazała sie w prestiżowym Wydawnictwie Bellona w Warszawie.

Wielki Ogień zapłonął po raz dwunasty

W ubiegły weekend 7 i 8 lipca w amfiteatrze w Parku Miejskim odbył się 12 Festiwal Wielki Ogień. Bluesowo-Rockowy Festiwal im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" to przedsięwzięcie cykliczne mające na celu promowanie dorobku artystki, która mu patronuje, muzyki bluesowej oraz miasta Ostrowca, z którym Mira Kubasińska, określana pierwszą damą polskiego bluesa, była całe swe życie związana. Jest także powszechnie uważana za jedną z najważniejszych postaci w dotychczasowej historii tego miasta.

"Wstręt" Moniki Misztal

Po raz kolejny wielbiciele malarstwa mieli okazję zetknąć się z kunsztem malarskim - tym razem w wykonaniu ostrowczanki Moniki Misztal. Wernisaż prac miał miejsce w ubiegły piątek w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych.

Seniorzy świętowali

Ostrowieccy seniorzy zawładnęli w niedzielę Parkiem Miejski w Ostrowcu Św. A to za sprawą senioraliów i wspaniałej zabawy.

Reklama

Reklama


Reklama