Barokowe lutnie oraz rytmy tanga zabrzmiały w Ostrowcu

Piękna muzyka ponownie zabrzmiała podczas XII Dni Muzyki, które odbyły się w naszym mieście w dniach 14 - 16 września. Jest to festiwal dużej rangi z klasyczną muzyką sakralną i świecką w repertuarze, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury od 2005 roku, zawsze w pierwszy lub drugi weekend września. Festiwal, który po dwuletniej przerwie wrócił do kalendarza imprez kulturalnych, rozpoczął się dźwiękami tanga we wnętrzach Urzędu Stanu Cywilnego.

- Na trzy koncerty zaprosiliśmy wykonawców reprezentujących bardzo różne gatunki muzyki. W barwach tanga zaprezentował się kwintet "El Tango" z udziałem wokalistki Emilii Kudry. W sobotnie popołudnie wysłuchaliśmy koncertu przygotowanego przez Filharmonię Świętokrzyską w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego i dyrygowanego przez Jacka Rogalę. Podczas koncertu Monika Węgiel wykonała utwory Edith Piaf, przyciągając ogromne grono ostrowieckich melomanów - powiedziała Ewa Storzysz, główny instruktor w Miejskim Centrum Kultury. Niedzielny koncert był propozycją dla koneserów. Recital organowy odbył się w Kolegiacie św. Michała Archanioła, która słynie z realizacji tego typu projektów. Oprócz organów, zabrzmiała lutnia barokowa, na której zagrały Anna Kowalska oraz Alisa Birula.

Liczna ostrowiecka publiczność dopisała i zaświadczyła, że tego typu festiwale są potrzebne w kalendarzu miejskich imprez kulturalnych. Wstęp na wszystkie koncerty był wolny.

Mika


Drukuj