Nowy Rok Kulturalny uroczyście rozpoczęty

Uroczystość inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019 odbyła się w kinie Etiuda, a poprowadził ją Kazimierz Kowalski, znany polski śpiewak operowy.

 

Prezydent miasta Jarosław Górczyński podkreślił rolę kultury w naszym życiu. - Ostrowiec stoi kulturą. Stąd nasza decyzja, aby ostrowiecki Browar Kultury tętnił życiem, bo ma dla kogo. Jestem przekonany, że będzie on oknem na świat dla nas oraz dla przyszłych pokoleń. Warto inwestować w kulturę, gdyż bez niej świat nie funkcjonowałby. Kultura towarzyszy nam każdego dnia i dobrze, aby było jej coraz więcej.

Poprzedni rok był pełen wydarzeń i imprez kulturalnych, spektakli, koncertów, przedsięwzięć teatralnych. Dyrektor ostrowieckiego Miejskiego Centrum Kultury zapowiedział, że przyszły rok będzie równie ciekawy i upłynie pod hasłem teatru. - To co przed nami będzie dla nas wyzwaniem. Ostrowiecki Browar Kultury, który jest w budowie, to nowa przestrzeń, nowe możliwości, nowe sekcje i pomysły. Nasze plany będą mogły być zrealizowane. W tym roku będzie się działo jeszcze więcej.

Wiceprezydent miasta Marzena Dębniak podkreśliła, że wszystkie stowarzyszenia włączą się w działalność Browaru Kultury. Dodała, że propozycje imprez kulturalnych zaspokajają oczekiwania wszystkich mieszkańców miasta. - Mamy kulturę dla każdego, dla bardziej wymagającego odbiorcy oraz bardziej popularną, o czym świadczy frekwencja na imprezach kulturalnych.

Podczas uroczystości prezydent miasta wręczył Nagrody Prezydenta Miasta Joannie Kępie oraz Monice Wielińskiej. Pani Joanna Kępa jest szkoleniowcem fitnessu gimnastycznego w Uczniowskim Klubie Sportowym Black & White w Ostrowcu Świętokrzyskim, oraz instruktorką fitness i kulturystyki, rekreacji ruchowej oraz akrobatyki sportowej. Z kolei pani Monika Wielińska, wraz z zespołem taneczno-akrobatycznym "Akro", dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Polski w formacji, a także w duecie w kategorii Dance Freestyle. Przez 5 lat była tancerką Kieleckiego Teatru Tańca. W 2007 roku ukończyła Kurs Instruktorski z dziedziny Hip Hop, a w 2010 roku Kurs Choreografii Scenicznej w Krakowie. Od 6 lat jest choreografem i instruktorem grup młodzieżowych, prowadzi także warsztaty i szkolenia w wielu miejscach w Polsce.

Uroczystość rozpoczął występ Ostrowieckiej Cameraty pod kierownictwem Ewy Goworowskiej, a całą imprezę uświetnił koncert Kazimierza Kowalskiego.

Mika


Drukuj