Młoda pisarka z PSP 1

Uczennica PSP nr 1 Aleksandra Szczepaniak w czerwcu została laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Popisz się talentem". Opowiadanie pt. "Magiczne Krzemionki" wywarło na jury wielkie wrażenie, a jego autorka znalazła się w gronie 30 najlepszych młodych pisarzy w Polsce.

 

Kilka dni temu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się uroczystość, podczas której przedstawicielka wydawnictwa Nowa Era Agata Kornacka pogratulowała młodej pisarce wspaniałego sukcesu i wręczyła nagrodę. Był to wyjątkowy prezent- egzemplarz książki "Tajemnicza wyprawa", w której zamieszczona została praca Oli.

Podczas spotkania autorka osobiście przeczytała opowiadanie o niezwykłych przygodach Eli i Wojtka, którzy wyruszyli na wycieczkę do Krzemionek Opatowskich. Lektura bardzo podobała się wszystkim nauczycielom i uczniom zebranym na sali.

Na ogłoszony przez Wydawnictwo Nowa Era konkurs literacki adresowany do uczniów szkół podstawowych wpłynęło ponad 4 tysiące prac z całej Polski. Sukces Oli to ogromne wyróżnienie dla szkoły.

GS


Drukuj