Przedszkolaki na scenie

Mali aktorzy z ostrowieckich przedszkoli zaprezentowali się na scenie. W Osiedlowym Domu Kultury odbyła się 14. edycja Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych. W tym roku do prezentacji zgłosiło się dziesięć placówek publicznych i niepublicznych. Cieszącą się ogromnym powodzeniem akcję zapoczątkowała Miejska Biblioteka Publiczna i do dziś jest organizatorem.

 

- Przegląd ma na celu zachęcić najmłodszych do czytania książek. Chcemy pokazać dzieciom poprzez zabawę, jak ciekawe są książki, ile można dowiedzieć się, sięgając po nie- mówi Elżbieta Pomiankiewicz, dyrektor ostrowieckiej biblioteki.

Maluchy miały za zadanie przedstawić wiersz lub krótki utwór literacki na podstawie wybranej baśni. Zarówno dla małych aktorów, jak i ich opiekunów było to wspaniale przeżycie i z pewnością niezapomniana wycieczka w krainę bajek. Maluchy z wielkim przejęciem recytowały, śpiewały, tańczyły. Całości dopełniły kolorowe stroje i scenografia. Każda z grup wypadła tak dobrze, że wszyscy zasłużyli na pierwsze miejsce.

G. Soboń


Drukuj