Film o bezpiecznych wakacjach

Młodzi ludzie z Ostrowca Świętokrzyskiego nakręcili film o tym, jak szkodliwe jest zażywanie dopalaczy. Młodzi ludzie z Ostrowca Świętokrzyskiego nakręcili film o tym, jak szkodliwe jest zażywanie dopalaczy. 

Stowarzyszenie Ostrower zorganizowało w tym roku drugą edycję rowerowego festiwalu OstrowerFest. Na ostrowieckim Rynku odbyły się warsztaty mechaniki rowerowej, spotkania z podróżnikami,  a zwieńczeniem dwudniowej imprezy był rajd rowerowy, w którym udział wzięło 170 cyklistów. Ostrowiec Św. odwiedziła również ekipa Towarzystwa Retrocyklistów z Lublina, którzy zaprezentowali autentyczne, świetnie zachowane przedwojenne modele polskich rowerów. - Jednym z działań w ramach festiwalu, który był współfinansowany ze środków gminy Ostrowiec, była akcja #odpalrower. Pod tym hasłem Stowarzyszenie Ostrower chce się włączyć w dyskusję na temat zażywania używek przez młodych ludzi, w tym dopalaczy. Stąd pomysł na nakręcenie klipu antydopalaczowego właśnie teraz w okresie przedwakacyjnym- informuje Kamil Stelmasik ze stowarzyszenia. 

Grupa młodych ludzi postanowiła w sposób bardzo obrazowy pokazać, że aktywne spędzanie czasu wśród znajomych, oczywiście na rowerze, przyniesie zdecydowanie więcej korzyści. Uczestnicy klipu mieli wpływ na pomysły i scenariusz. Przy wsparciu lokalnej telewizji kręcony był w kilku miejscach w Ostrowcu Św. Materiał będzie udostępniony w mediach społecznościowych i www stowarzyszenia.

G. Soboń


Drukuj