Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Ostrowiec Świętokrzyski

Pomysł na mniejsze koszty za wywóz odpadów

Firma odbierająca odpady komunalne z terenu naszej gminy wyszła z propozycją ciekawego pomysłu, który może wpłynąć na uniknięcie wysokich opłat za wywóz śmieci. Przyczynić do tego mają się tzw. presegregatorzy, którzy będą mieć pieczę nad odpowiednią segregacją odpadów i edukować w tym kierunku mieszkańców Ostrowca.

Maszt Niepodległości uroczyście odsłonięty

W niedzielę, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ostrowieckim Parku Miejskim uroczyście odsłonięto Maszt Niepodległości. W tym tak wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli prezydent miasta Jarosław Górczyński, wiceprezydent Marzena Dębniak, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele duchowieństwa oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta.

Pamiętali o bohaterach

Do niezwykłej lekcji patriotyzmu zaprosiła dzieci z klasy 6b Publicznej Szkoły Podstawowej w Ostrowcu Św. ich wychowawca i nauczycielka języków obcych Anna Pronobis.

Rozpoczęto przebudowę fontanny w parku osiedla Spółdzielców

Ruszyły prace nad przebudową fontanny w parku osiedla Spółdzielców. Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa wyłoniła wykonawcę prac, który dokona renowacji fontanny i jej struktury technicznej, zostanie również położona kostka granitowa w alejkach i odnowiona zieleń.

Powstaną kolejne mieszkania socjalne

Na ulicy Parkowej w Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie kolejny blok socjalny. W budynku będzie 18 nowych mieszkań, z których 12 będzie jednopokojowych, a 6 dwupokojowych. Ponadto w planach ostrowieckiego magistratu jest adaptacja budynku przy ulicy Osadowej również pod lokale socjalne.

Maszt Niepodległości już stanął w Parku Miejskim

Dobiegły końca prace nad budową Masztu Niepodległości, który stanął w Parku Miejskim w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten wyjątkowy pomnik powstał na podstawie projektu profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Czesława Dźwigaja.

Gazownicy wracają do Ostrowca Św.

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu. W połowie przyszłego roku w Ostrowcu św. zostanie ponownie uruchomiona placówka Polskiej Spółki Gazownictwa.

Gmina finansuje prestiżowe certyfikaty językowe

Już po raz trzeci ostrowieccy gimnazjaliści mogli zdać, a tym samym uzyskać uznawane na całym świecie certyfikaty z języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Ponad dwustu uczniów ostrowieckich szkół odebrało w ubiegły wtorek w sali Centrum Kształcenia Ustawicznego certyfikaty, które w całości zostały sfinansowane przez gminę Ostrowiec, która jako jedyna w Polsce finansuje takie przedsięwzięcie.

KWW Jarosława Górczyńskiego będzie rządził w Ostrowcu Św. samodzielnie

Nieoficjalne wyniki z godziny 14 potwierdzają dominację Jarosława Górczyńskiego w wyborach na prezydenta Ostrowca Św. ogłoszonych wczoraj wieczorem na podstawie wyników badań exit poll, a nawet dają rządzącemu do tej pory prezydentowi jeszcze większą przewagę nad konkurentami. Wszystko wskazuje na to, że Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Górczyńskiego zdobędzie też większość w Radzie Miasta, pozwalający rządzić w mieście samodzielnie.

Exit poll: Jarosław Górczyński wygrywa w pierwszej turze

Nieoficjalne wyniki wyborów exit poll przygotowane przez Echo Dnia Ostrowiec Świętokrzyski. Prezydent Jarosław Górczyński - 60 procent, Dariusz Kaszuba z Prawa i Sprawiedliwości - 27 procent, Dariusz Karwiński ze Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość - 13 procent. To wskazuje, że w Ostrowcu Świętokrzyskim drugiej tury wyborów nie będzie.

Ostrowiec uczcił pamięć pomordowanych

76 lat temu, podczas zbiorowej egzekucji 30 września 1942 roku naziści powiesili 29 przedstawicieli ostrowieckiej elity. Trzydziesta ofiara, farmaceuta Henryk Widmański, zmarł w areszcie przy ulicy Głogowskiego podczas brutalnego przesłuchania. Była to odpowiedź niemieckich okupantów na akcję, którą przeprowadził patrol Związku Odwetu ZWZ. Kilkanaście dni wcześniej polscy żołnierze uszkodzili gazociąg i most kolejowy nad rzeką Kamienną w Romanowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego, skutkiem czego było przerwanie na blisko 6 tygodni transportu kolejowego Zakładów Ostrowieckich, które produkowały wówczas na potrzeby Wehrmachtu.

Reklama

Reklama