Ulica Rzeczki dla kierowców i rowerzystów

Budowa drugiego odcinka ulicy Rzeczki nabiera tempa i nic nie wskazuje na to, że termin oddania na październik, będzie zagrożony. Na kierowców czeka nowe skrzyżowanie z ulicą Siennieńską, a na rowerzystów - ścieżka w malowniczym terenie.

 

W ubiegłym roku została wykonana przebudowa pierwszego odcinka ulicy Rzeczki. Na rok bieżący gmina zaplanowała kontynuowanie inwestycji. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się jednak, że najniższa oferta była i tak wyższa o blisko 700 tysięcy złotych, niż zakładano. Wobec tego konieczna była zgoda radnych na wygospodarowanie dodatkowej puli pieniędzy.

Modernizacja drugiego odcinka ulicy Rzeczki będzie kosztować 5,8 mln złotych. Miasto dostało 2,2 mln złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Prezydent zapowiada, że remontowany trakt będzie częścią ciągu ulic zbiorczych, okalających Ostrowiec Św. od północnej strony.

Prace na budowanym odcinku są już zaawansowane. Ich finisz został zaplanowany na październik.

- Przebudowywany jest około ośmiusetmetrowy odcinek, do skrzyżowania z ulicą Siennieńską. Poza nową nawierzchnią, od północnej strony będą chodnik i ścieżka rowerowa, a od południowej - chodnik. Na skrzyżowaniu z Siennieńską będzie sygnalizacja świetlna. I co ważne, projektowane skrzyżowanie zostanie o około 30 metrów przesunięte od obecnego w kierunku północnym. Powstanie również droga wewnętrzna obsługująca sklep i budynki socjalne- wylicza Krzysztof Kowalski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św.

Budowana ulica będzie częścią większego projektu komunikacyjnego. Gmina już ma wykupione tereny pod realizację kolejnej trasy, równoległej do ulicy Bałtowskiej, która z kolei będzie się kończyła na nowym rondzie przy Bałtowskiej i Samsonowicza. To będzie doskonały skrót, okalający od północy miasto.

G. Soboń


Drukuj