Ostrowczanie pokochali nową Rawkę

W sobotę oddano do użytku baseny zewnętrzne przy ostrowieckiej Pływalni Rawszczyzna, wybudowane w ramach projektu Rawka Od Nowa. Już pierwszego dnia z nowych obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji skorzystało ponad tysiąc osób.

 

Baseny zewnętrzne na Pływalni Rawszczyzna w miesiącach wakacyjnych będą czynne codziennie w godzinach 10 – 19. Co ważne, tak jak kiedyś, sprzedawane są tu bilety całodobowe, a ich cena została skalkulowana na przystępnym poziomie, na miarę naszego regionu. Bilet normalny kosztuje tylko 10zł, ulgowy 8zł, a za dzieci do lat 3 rodzice zapłacą symboliczną złotówkę. Dostępne są też wejściówki rodzinne, które pozwolą nieco zaoszczędzić. Przykładowo, dwóch opiekunów i troje dzieci zapłacą w sumie 39zł, a więc o 5zł mniej. Co ciekawe, możliwe jest też wykupienie biletu, który umożliwi jednoczesne korzystanie zarówno z basenów zewnętrznych, jak i krytego basenu olimpijskiego oraz strefy rekreacyjnej pod dachem. Taka wejściówka – również bez ograniczeń czasowych – kosztuje 30zł (normalna) i 20zł (ulgowa). Razem obiekty zewnętrzne i kryte czynią zatem Rawszczyznę obiektem, którym ostrowczanie będą mogli się chwalić.

- To otwarcie było długo wyczekiwane i oczekiwane. Otworzyliśmy coś, na co było olbrzymie zapotrzebowanie. Chciałbym, aby te obiekty wpisały się na stałe w punkt wypoczynku zarówno naszych mieszkańców, jak i osób, które do Ostrowca Św. przyjeżdżają. Chcę podkreślić, że są to baseny na miarę XXI wieku. Będą miały dawny duch i klimat, który na pewno stworzą mieszkańcy, ale infrastruktura jest tu najnowocześniejsza i pełna atrakcji – mówi prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński.

Z zaproszenia prezydenta miasta już pierwszego dnia funkcjonowania basenów skorzystały tłumy mieszkańców. Zwłaszcza, że pogoda sprzyjała wodnym kąpielom. W sobotę sprzedano dokładnie 1035 wejściówek. Na trzech pierwszych klientów czekały specjalne upominki, wręczone przez dyrektora MOSiRu Piotra Węglewicza. Drobnych upominków, otagowanych logotypem Rawka Od Nowa, było zresztą tego dnia mnóstwo. Do najmłodszych trafiły m.in. dmuchane piłki, koła i inne zabawki, które sprawiały wypoczynek nad wodą jeszcze lepszym. Były konkursy z nagrodami, m.in. na najszybszy ślizg ze zjeżdżalni rurowej. Były animacje dla najmłodszych i dla dorosłych, m.in. wspólne zajęcia aquarobicu. Były pokazy zawodników z sekcji pływania i piłki wodnej oraz pokazy taneczne grupy 3YourMind. Około godziny 13 na basenach pojawił się też prezydent Jarosław Górczyński. I tu czekała na niego specjalna niespodzianka, przygotowana przez ostrowieckich pływaków. Zgodnie z przyjętą tradycją włodarz miasta, w którym otwierany jest basen, powinien bowiem pierwszego dnia zostać do niego wrzucony. Tak też było w Ostrowcu Św. Prezydent Jarosław Górczyński przyjął ten „obowiązek” z uśmiechem i mimo, że w basenie wylądował w ubraniu, to pokazał też próbkę swoich pływackich umiejętności.

Posłuchajcie utworu napisanego specjalnie na otwarcie nowych basenów przez Wiktora "Wicka" Wąsickiego, laureata konkursu "Rap #16-stka" organizowanego w ramach tegorocznych Dni Ostrowca Św.

 

 


Drukuj