Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Powiat Opatowski

Dali nadzieję na normalność

Kilka tysięcy osób wzięło udział w konwencji wyborczej Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Opatowie. Wśród gości byli prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz i Adam Jarubas, szef wojewódzkich struktur, jednocześnie Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Spotkanie w tak licznym gronie zorganizował Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego prezesem jest Bogusław Włodarczyk, starosta opatowski.

Stanowisko w sprawie nieprawdziwych informacji, dotyczących dodatkowego mandatu w okręgu wyborczym nr 3

Protestujemy przeciwko rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji przez Radio Kielce, parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości i działaczy innych ugrupowań, sympatyzujących z władzą centralną, dotyczących ilości mandatów w okręgach wyborczych powiatu opatowskiego.

Dąb na odzyskanie niepodległości

Przed budynkiem Urzędu Miasta w Ożarowie, naprzeciw nowego domu dla seniorów, posadzony został dąb niepodległości.

Pielgrzymowali do Czarnej Madonny

Prawie 30 członków opatowskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców pielgrzymowało pod koniec czerwca do częstochowskiego sanktuarium. Tam u stóp Matki Bożej Częstochowskiej dziękowali i prosili o opiekę i pomyślność w codziennym życiu i pracy zawodowej.

Imponujący plac rekreacyjno-wypoczynkowy otwarty

Plac zabaw przy opatowskiej promenadzie został uroczyście otwarty. Inwestycja robi wrażenie. Tak wyposażonego placu zabaw mogą Opatowowi pozazdrościć duże aglomeracje miejskie. W ceremonii otwarcia uczestniczyli Marek Szczepanik, członek zarządu województwa, radna sejmiku Ewelina Bień, zawieszony starosta opatowski Bogusław Włodarczyk, wicestarosta Gustaw Saramański, radna powiatowa Aneta Bławat, mieszkańcy z całego powiatu. Plac zabaw kosztował ponad 5 mln zł.

Przyrzekali na opatowskim rynku

Przed pomnikiem mjr. Zwierzdowskiego na opatowskim rynku 25 harcerzy złożyło przyrzecznie. Drużyna przyjęła imię szefa polskiego wywiadu w czasie II wojny światowej Stanisława Gano.

Krówka z Bidzin nagrodzona

Krówka kielczanka Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Bidziny zajęła I miejsce w finale 18. edycji konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów", jaki odbył się w Parku Miejskim w Kielcach. Wyrób cukierniczy z Bidzin został nominowany do nagrody "Perła 2018", która zostanie wręczona we wrześniu podczas Międzynarodowych Targów Smaki Regionów w Poznaniu.

Moc atrakcji podczas otwarcia

W niedzielę 1 lipca o godzinie 14 odbędzie się oficjalne otwarcie placu rekreacyjno - wypoczynkowego, nowego produktu turystycznego wybudowanego przez powiat opatowski przy promenadzie w Opatowie. Na tę okazję organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji: pokaz jazdy ekstremalnej i wyczynowej wraz z udzielaniem instruktażu jazdy na skateparku, zawody sportowe na boisku wielofunkcyjnym, zabawy dla dzieci. Przewidziano też gry, konkursy z nagrodami, a w fotobudce będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Duża kasa dla Baćkowic

Prawie 4,2 mln zł dofinansowania otrzyma gmina Baćkowice na rewitalizację. Umowę na realizację zadania w miniony piątek podpisali członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik i wójt Baćkowic Marian Partyka. W wydarzeniu uczestniczyła radna Sejmiku Ewelina Bień.

Młodzież z Ukrainy chce uczyć się w Opatowie

Dwadzieścia jeden dzieci z opiekunami przyjechało do Opatowa obejrzeć nasze szkoły ponadgimnazjalne. Młodzież przyjechała z Drohobycza. Od września ci młodzi ludzie chcieliby rozpocząć naukę w naszych szkołach.

Będą mogli strzelać w szkole

W Zespole Szkół numer 1 w Opatowie realizowany jest projekt, który polega na podnoszeniu efektywności kształcenia poprzez wzmocnienie infrastruktury edukacyjnej. Jednym z jego elementów jest utworzenie szkolnej strzelnicy pneumatycznej.

Reklama

Reklama