Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Powiat Opatowski

Bogate zbiory u Brzostowiczów

Przez dwie soboty odbywało się winobranie w winnicy Grzegorza i Wioletty Brzostowiczów. Tradycyjnie w zrywaniu winogron i przygotowaniu ich do produkcji wina uczestniczyli członkowie stowarzyszenia Ziemia Opatowska, przyjaciele rodziny i znajomi.

Cech wesprze OKS

Corocznie członkowie opatowskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców spotykają się w plenerze. Tym razem grilowali na stadionie OKS. W zamian za gościnę klub otrzyma od lokalnego biznesu finansowe wsparcie.

Dobra zabawa i otwarcie boiska

W ubiegłą niedzielę podczas pikniku rodzinnego uroczyście oddano do użytku zewnętrzne boisko wielofunkcyjne przy opatowskim LO im. Bartosza Głowackiego. Organizatorzy rodzinnego spotkania nie narzekali na brak atrakcji.

W Opatowie będzie kolejne boisko wielofunkcyjne

Dobiega końca montaż wyposażenia boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 1 w Opatowie. Zupełną nowością będzie street workout, siłownia na powietrzu.

Magiczne zakończenie wakacji ze szkołą "na górce"

Liczba i poziom atrakcji sprawiły, że piknik -Magiczne zakończenie wakacji ze szkołą "na górce" - rzeczywiście był magiczny. Występy artystyczne, konkursy, zabawy zgromadziły tłumy na placu zabaw przy Promenadzie w niedzielne popołudnie. Na spędzenie popołudnia na świeżym powietrzu zaprosili mieszkańców Opatowa, ale i całego regionu nauczyciele i uczniowie ZS nr 1 w Opatowie oraz Stowarzyszanie "Nasze Kobylany".

Lekcja patriotyzmu dla najmłodszych

Korowód Niepodległości przeszedł ulicami Opatowa. Marsz i spotkanie w amfiteatrze były elementami obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Koralowy jubileusz "Strefienia"

Ambasador Ziemi Opatowskiej Zespół Teatralno - Obrzędowy "Strefień" z Jurkowic świętował 35 -lecie powstania. Jubilat otrzymał moc życzeń od parlamentarzystów, władz wojewódzkich, samorządowych, uczestników jubileuszowego spotkania. Wszyscy podkreślali niespotykaną dziś wyjątkowość grupy teatralnej.

Siedziba opatowskiego Cechu jak nowa

Modernizacja budynku, w którym siedzibę ma opatowski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, zastała zakończona. Jej ostatnim elementem było ocieplenie i położenie tynku zewnętrznego. Wszystkie prace modernizacyjne wykonali członkowie Cechu.

Boisko przy "Bartoszu" gotowe

W piątek, 31 sierpnia odbył się odbiór techniczny wielofunkcyjnego boiska przy LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Wzięli w nim udział pracownicy opatowskiego starostwa, przedstawiciele wykonawcy oraz dyrektor szkoły Barbara Kasińska wraz z Jackiem Chebą, nauczycielem wychowania fizycznego w tej szkole.

Węgrzy z wizytą w powiecie opatowskim

W ramach trwającej współpracy z partnerską gminą Jászárokszállás do powiatu opatowskiego przyjechało 39 dzieci wraz z 5 opiekunami. Młodzież węgierska w powiecie opatowskim gościła tydzień. Z kolei w ramach wymiany 20 sierpnia młodzież polska wyjechała na Węgry do miejscowości Jászárokszállás, w której przebywała do wczoraj.

Sołtysi nie zawiedli

Sołectwo Kornacice wygrało II turniej sołectw, jaki odbył się w sobotę w Lipowej. Oprócz rywalizacji sportowej wystąpili na scenie teatr ARS i zespół Kordian. Turniej zorganizowali Aneta Bławat, radna Rady Powiatu Opatowskiego, sołtysi z gminy Opatów oraz Józef Komisarek. Uczestnikom kibicowali radna sejmiku Ewelina Bień oraz członek zarządu województwa Marek Szczepanik, który sam wziął udział w kilku konkurencjach.

Reklama

Reklama


Reklama