Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Powiat Opatowski

Patriotyczny happening

Uczniowie opatowskich szkół średnich happeningiem uczcili rocznicę odzyskania niepodległości. Patriotyczna impreza, jak co roku, odbyła się na opatowskim rynku.

Internetowa gmina Ożarów

Burmistrz Marcin Majcher otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii "Gospodarz" za aktywny udział w procesie rozwoju cyfrowego gminy i regionu w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

Logistycy ze "Szkoły na górce" zdobywali wiedzę w renomowanych firmach

W ramach projektu "Nowoczesna Szkoła" uczniowie Technikum Logistycznego ZS nr 1 w Opatowie zdobywali wiedzę i umiejętności w firmach w Warszawie i Zakroczmiu. Podczas czterodniowego pobytu w stolicy uczniowie nie tylko edukowali się, ale mieli też okazję zwiedzić Warszawę, a nawet być w teatrze.

Tłumy na cmentarzach

Słoneczna aura sprawiła, że masowo odwiedzane były groby na cmentarzach w Opatowskiem. Święto zmarłych to okazja do spotkań rodzinnych przy mogiłach bliskiej i dalszej rodziny. W okolicach nekropolii panował wzmożony ruch samochodowy. Nad bezpieczeństwem pieszych czuwali policjanci. Na ulicach przy cmentarzu w Opatowie przez cały dzień o bezpieczeństwo pieszych i kierowców dbała straż miejska.

Opatowskie eliminacje konkursu "Bezpieczeństwo na piątkę"

W poniedziałek, 29 października 2018r. w Samorządowym Zespole Szkół nr II w Opatowie odbyły się powiatowe eliminacje XII Edycji Wojewódzkiego Konkursu "Bezpieczeństwo na Piątkę". Celem konkursu jest przede wszystkim utrwalanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, a także pierwszej pomocy. Do organizacji eliminacji powiatowych w tym roku włączyły się Terenowa Placówka KRUS w Opatowie, PGKiM w Opatowie oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Powiśla.

Harcerze z hufca ZHP Opatów wystartowali

Pod koniec ubiegłego tygodnia zainaugurowali rok harcerski. Tym razem Harcerski Start odbył się 25-26 X 2018 r. w malowniczym ośrodku w Brennej - mówi Dariusz Bińczak, komendant opatowskiego hufca ZHP. W dwudniowych zajęciach brali udział harcerze z drużyn harcerskich: im. Szarych Szeregów działającej w ZSO im. E. Szylki w Ożarowie, 18. Starszoharcerskiej z Bidzin, z Włostowa i Opatowa.

Studyjny wyjazd uczniów opatowskiej szkoły "na górce"

Uczniowie opatowskiej szkoły "na górce" zdobywali wiedzę i umiejętności podczas wyjazdu studyjnego zorganizowanego w ramach projektu "Nowoczesna szkoła", który placówka realizuje w partnerstwie ze stowarzyszeniem "Nasze Kobylany". Podnosili swoje kwalifikacje zawodowe w hotelach grupy Hilton w stolicy. Należy podkreślić, że placówka nie tak dawano otrzymała sprzęt i wyposażenie dwóch sal lekcyjnych o wartości około 300 tys. zł.

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych w powiecie opatowskim

Sporą niespodzianką jest zwycięstwo PiS w radzie powiatu opatowskiego. Bastion Ludowców zdobył 7 mandatów. Z kolei PiS uzyskało 9. Jeden mandat przypadł kandydatce Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty. Choć w powiecie więcej głosów zdobyło PSL, to jednak za sprawą ordynacji większość w radzie będzie miał PiS. W gminach zgodnie z sondażami wygrali urzędujący wójtowie. Jedynie w Opatowie o tym, kto zasiądzie w fotelu burmistrza, zdecyduje II tura.

Opatów promował się w Warszawie

W miniony weekend Opatów promował się podczas warszawskich targów World Travel Show.

Koncert w "Bartoszu"

Koncert dla Niepodległej to kolejne przedsięwzięcie, jakie w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowała społeczność szkolna opatowskiego LO im. Bartosza Głowackiego. W listopadzie "Bartosz" zorganizuje terenową grę patriotyczną i Bieg Niepodległości.

O myciu rąk w opatowskim przedszkolu

Światowy Dzień Mycia Rąk obchodzono w opatowskim przedszkolu. Były pogadanki, warsztaty, występy artystyczne. Opatowskie Publiczne Przedszkole już po raz trzeci włączyło się w obchody Światowego Dnia Mycia Rąk.

Reklama

Reklama