Imponujący plac rekreacyjno-wypoczynkowy otwarty

Plac zabaw przy opatowskiej promenadzie został uroczyście otwarty. Inwestycja robi wrażenie. Tak wyposażonego placu zabaw mogą Opatowowi pozazdrościć duże aglomeracje miejskie. W ceremonii otwarcia uczestniczyli Marek Szczepanik, członek zarządu województwa, radna sejmiku Ewelina Bień, zawieszony starosta opatowski Bogusław Włodarczyk, wicestarosta Gustaw Saramański, radna powiatowa Aneta Bławat, mieszkańcy z całego powiatu. Plac zabaw kosztował ponad 5 mln zł.

 

Zgodnie z tradycją inauguracja funkcjonowania placu zabaw rozpoczęła się od przecięcia wstęgi. Zaproszeni goście, mieszkańcy powiatu byli pod wrażeniem obiektu, a trzeba powiedzieć, że tego dnia plac zabaw odwiedziły prawdziwe tłumy.

Pomysłu i jego realizacji samorządowi powiatowemu i radnej A. Bławat pogratulowali M. Szczepanik i E. Bień.

- Pomysł na stworzenie tego placu powstał w 2016 roku, a już w marcu 2017 pojawiła się możliwość pozyskania funduszy - mówi Aneta Bławat, radna Rady Powiatu Opatowskiego, pomysłodawczyni budowy placu oraz autorka wniosku o dofinansowanie inwestycji. Realizacja projektu to odpowiedź na potrzeby spokojnego i kompleksowego wypoczynku mieszkańców naszego regionu. Otwieramy jeden z trzech produktów turystycznych i rekreacyjno-wypoczynkowych, które wejdą w kompleksowy plan zagospodarowania Opatowa w ramach projektu realizowanego przez powiat opatowski z zakresu kultury, turystyki i rekreacji. Urządzenia do zabaw i rekreacji posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty. Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo użytkowników placu, jest on ogrodzony, oświetlony oraz monitorowany. Ze wszystkich atrakcji można korzystać bezpłatnie przez 7 dni w tygodniu w godz. od 8.00 do 22.00.

W niedzielę chętnym do skorzystania z wyposażenia placu zabaw pomocą służyli instruktorzy. Waldemar Domagała i Monika Masternak zadbali o bezpieczeństwo podczas pokazu korzystania z skateparku oraz instruowali jak się jeździ po torze. Robert Gubernat i Aneta Król instruowali jak korzystać z siłowni plenerowej. Na boisku wielofunkcyjnym Józef Komisarek, Piotr Zając i Piotr Oparowski poprowadzili pokazowy turniej piłki nożnej i pokazowy turniej siatkówki. Pracownicy PCKTiR obsługiwali park linowy. Na tarasie widokowym grano w szachy.

Na dużym placu zabaw animatorki z Bajkowej Krainy przeprowadziły gry i zabawy dla dzieci. Był pokaz baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy oraz konkursy z nagrodami. W balonowej budce wykonywane były fantazyjne zwierzątka z baloników, a w foto budce każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Uczestnicy zabaw i konkursów otrzymywali promocyjne gadżety oraz słodkie niespodzianki.

Była też kiełbaska z grilla przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie pod kierownictwem mistrza kucharskiego Marii Glibowskiej.

Nad bezpieczeństwem czuwała młodzież z klasy ratownictwa medycznego z LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie.

W ramach projektu "Budowa infrastruktury do wykonywania zadań z zakresu kultury, turystyki i rekreacji w powiecie opatowskim" już niebawem otwarty zostanie Dom Muzealny - Dziedzictwa Geodezji i Kartografii oraz Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Opatowie w zabytkowym budynku obok szpitala. Doposażana jest również Podziemna Trasa Turystyczna.

(JAZ)


Drukuj