Siedziba opatowskiego Cechu jak nowa

Modernizacja budynku, w którym siedzibę ma opatowski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, zastała zakończona. Jej ostatnim elementem było ocieplenie i położenie tynku zewnętrznego. Wszystkie prace modernizacyjne wykonali członkowie Cechu.

 

Budynek przy ul. 1 Maja, przy ruchliwym skrzyżowaniu krajówek 9 i 74, w którym kiedyś mieściła się Spółdzielnia Ogrodniczo - Pszczelarska, był w fatalnym stanie. Odpadający tynk, stare okna i drzwi nie były najlepszą wizytówką dla miasta. Obiekt zakupił Cech i prywatny inwestor. W krótkim czasie zostały wyremontowane pomieszczenia wewnętrzne. Na koniec obiekt został ocieplony i otynkowany.

- W budynku mają siedzibę Cech, lombard i od niedawna przychodnia stomatologiczna - mówi Andrzej Baran, wicestarszy Cechu. - Wszystkie prace modernizacyjne wykonali członkowie naszego Cechu. Ważne, że obiekt zmienił oblicze i nie odstrasza wyglądem, bo przez to skrzyżowanie dziennie przejeżdża kilka, a nawet kilkanaście tysięcy pojazdów.

Należy dodać, że opatowski Cech aktywnie działa nie tylko na rzecz swoich członków, ale także dla lokalnej społeczności.

(JAZ)


Drukuj