Uczniowie "budowlanki" uczą się zawodu w szpitalu

Powiat Opatowski Odsłony: 345

W ramach praktyk uczniowie Zespołu Szkół nr 2 malują hol szpitalny. To doskonała forma nauki zawodu i promocji szkoły.

 

- Młodzież, ucząc się, pomaga. Prowadzimy też prace w domu pomocy społecznej. Malarskie, tynkarskie, posadzkarskie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiej formy współpracy. Jest ona korzystna zarówno dla naszej szkoły, jak i innych placówek powiatowych- mówi Jacek Farys, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowcu Św.

Uczniów "budowlanki" można spotkać na korytarzu, przy głównym wejściu do szpitala. Ich zadaniem jest pomalowanie ścian. Hol to miejsce, w którym i pacjenci, i odwiedzający mają pierwszy kontakt ze szpitalem.

- Myślę, że to bardzo dobra inicjatywa, z którą wyszedł dyrektor Farys. I tutaj należą się podziękowania panu dyrektorowi za to, że myśli, jak rozwijać szkołę. To przecież doskonała forma promocji kierunków kształcenia- podkreślił z kolei starosta Zbigniew Duda.

Uczniowie poza głównym holem odnowią korytarze i pomieszczenia świetlicy. Ale jak wskazuje dyrektor lecznicy Rafał Lipiec, potrzeb jest znacznie więcej. Niewykluczone, że kolejnym zadaniem w ramach praktyk uczniowskich będzie położenie płytek na posadzce w kuchni szpitalnej.

GS

Drukuj