Aktywny początek roku w "Bartoszu"

Uczniowie i nauczyciele opatowskiego "Bartosza" już na dobre weszli rytm wytężonej i solidnej pracy. Przez minione tygodnie zorganizowali Europejski Dzień Języków Obcych, uczestniczyli w rajdzie integracyjnym, obejrzeli w kinie "Dywizjon 303" Historia prawdziwa oraz poddali pierwszaków przeróżnym próbom podczas tradycyjnych otrzęsin. Prowadzą także cotygodniową audycję "Bartosz w eterze" na antenie Radia Opatów.

 

Integracyjnie w Zochcinku
Podobnie jak w roku ubiegłym miejscem integracji klas pierwszych był park Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku. Trasę z Opatowa do Zochcinka uczniowie wraz z opiekunami pokonali pieszo.
- W Zochcinku było bardzo fajnie. Podobał się nam minizwierzyniec. Wielką frajdę sprawił nam przejazd bryczką. Część osób uczyła się jeździć konno, a inni pływali rowerkiem wodnym po miejscowym akwenie - opowiadali uczniowie Ia opatowskiego LO.
Następnie odbyła się prezentacja klas pierwszych. Uczniowie w niezwykle humorystyczny i pomysłowy sposób pokazali swoje zespoły. Nie zabrakło również wspólnie odtańczonej "belgijki". Na zakończenie uczestnicy rajdu skonsumowali kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali wychowawcy klas pierwszych: M. Stępień, A. Nowak, Z. Herbuś, J. Cheba oraz nauczycielki A. Grad i A. Kucharczyk.

Rywalizacja, edukacja i zabawa
Po raz kolejny w opatowskim LO im. Bartosza Głowackiego odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu aula szkoły była odświętnie przystrojona plakatami, plakietkami z powiedzeniami w różnych językach. Spotkanie w auli poprowadzili uczniowie klasy IIc Weronika Batorska i Karol Czerwik.
Na początek Marlena Serwicka, nauczycielka języka niemieckiego zapoznała uczestników z ciekawostkami języków obcych. Były prezentacje multimedialne o krajach, których języki są nauczane w tej szkole. Spotkanie edukacyjne zwieńczyły quiz oraz prezentacje klas pierwszych. Najwięcej punktów zdobyła klasa I c. Kolejne miejsca zajęły klasy Ib i Ia. Za prezentacje klasy otrzymały dyplomy i drobne upominki.
Zmaganiom towarzyszyły występy uczniów parodiujących różne postaci ze świata polityki europejskiej, popkultury i bajek obcojęzycznych. Imprezę uświetnił szkolny zespół muzyczny i grupa taneczna z IIc i IIb.

W kinie i na antenie
Wycieczki szkolne cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży najstarszej opatowskiej szkoły. We wrześniu uczniowie IIb uczestniczyli w zajęciach na Politechnice Warszawskiej w ramach IV Dnia Popularyzacji Matematyki.
Z kolei humaniści z IIa pojechali do kina i obejrzeli "Dywizjon 303" Historia prawdziwa. Razem z nimi polską produkcję obejrzeli uczniowie technikum informatycznego.
W każdy piątek młodzież "Bartosza" prowadzi audycję "Bartosz w eterze" na antenie Radia Opatów. Należy dodać, że audycja jest na żywo, a młodzi dziennikarze sami przygotowują materiały i dobierają muzykę.

(JAZ)


Drukuj