Opatowskie eliminacje konkursu "Bezpieczeństwo na piątkę"

W poniedziałek, 29 października 2018r. w Samorządowym Zespole Szkół nr II w Opatowie odbyły się powiatowe eliminacje XII Edycji Wojewódzkiego Konkursu "Bezpieczeństwo na Piątkę". Celem konkursu jest przede wszystkim utrwalanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, a także pierwszej pomocy. Do organizacji eliminacji powiatowych w tym roku włączyły się Terenowa Placówka KRUS w Opatowie, PGKiM w Opatowie oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Powiśla.

 

W tegorocznej edycji udział wzięło szesnaście drużyn z całego powiatu opatowskiego. Podczas konkursu 3-osobowe zespoły, reprezentujące piątoklasistów rozwiązywały test złożony z 30 pytań dotyczących m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania, bezpieczeństwa w gospodarstwie domowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie oceniane były prace plastyczne młodych konkursowiczów, których myślą przewodnią było hasło: "Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole". Konkurs wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sadowiu, która będzie reprezentować powiat opatowski w finale wojewódzkim. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pisarach, zaś trzecie zdobyła drużyna z Lipnika.

Dyplomy uznania i nagrody zwycięzcom wręczyli Komendant Powiatowy Policji w Opatowie insp. Ryszard Komański, Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Gustaw Szczepański, kierownik Terenowej Placówki KRUS Małgorzata Jalowska, Kierownik PGKiM w Opatowie Paweł Fraszczyk oraz przedstawiciela IPA Region Powiśle Kazimierz Skowron. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki w postaci opatowskich krówek.

RAS


Drukuj